Консерваторія імені Чайковського врахує висновки Інституту нацпам’яті щодо її назви

Консерваторія імені Чайковського врахує висновки Інституту нацпам'яті щодо її назви Ексклюзив 25.12.2023 14:36 Укрінформ Національна музична академія України імені Чайковського врахує у своїй роботі висновки Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті, яка розцінює подальше використання імені цього композитора в назві закладу як пропаганду імперської політики РФ.

Про це йдеться у відповіді музакадемії на інформаційний запит Укрінформу.

"Академія повністю підтримує ініціативу боротьби з країною-агресором і докладає максимальних зусиль для зміцнення мистецької освіти України, а висновки Експертної комісії УІНП будуть враховані у подальшій роботі закладу", – йдеться у відповіді.

Як повідомляв Укрінформ, у висновках Експертної комісії зазначається, що назва Національна музична академія України імені П. І. Чайковського, відповідно до частини першої статті 2 Закону «Про засудження та заборону пропаганди імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», містить символіку російської імперської політики, а подальше функціонування цієї назви з використанням імені Чайковського є пропагандою російської імперської політики.

Тому комісія вважає недоречним подальше використання імені Чайковського в назві Національної музичної академії України.

Експертна комісія була створена Українським інститутом національної пам’яті відповідно до частини 2 статті 6 Закону України «Про засудження та заборону пропаганди імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Декомунізація Музика Перейменування УІНП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *