Місце на Черкащині, де Гоголь написав повість «Вій», перетворилося на руїни

Місце на Черкащині, де Гоголь написав повість «Вій», перетворилося на руїни Фото 09.01.2024 16:57 Укрінформ У селі Прохорівка Ліплявської громади Черкаської області перетворився на руїни колишній маєток першого ректора Київського університету Михайла Максимовича.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Місцеві жителі в мережі Фейсбук виклали фото руїн колишнього санаторію «Жовтень», який за часів СРСР збудували на місці родинного маєтку Максимовича.

Сільський голова Ліпляви Сергій Геращенко розповів кореспондентові Укрінформу, що територія належить приватній структурі.

«Вони мають тут 11 чи 12 гектарів землі. За оренду землі в сільську раду не платять ні копійки. Я подав на них до суду й програв. Формулювання точно не згадаю, але нібито за незаконне втручання в діяльність. Тобто вплинути на щось сільська рада не може, а власники землі – не бажають», – сказав Геращенко.

Місце на Черкащині, де Гоголь написав повість «Вій», перетворилося на руїни / Фото: Parad Oks, Фейсбук

У маєтку Максимовича бували Тарас Шевченко і Микола Гоголь. В пам'ять про відвідини один зі старих дубів назвали дубом Шевченка, а сосну, де любив стояти Гоголь, – сосною Гоголя.

Як стверджує Геращенко, сосна всохла кілька років тому. Дуб перебуває в жалюгідному стані, оскільки сільська рада не має коштів на його лікування.

«На нашому балансі залишилася могила Михайла Максимовича, бо це історична пам'ятка. Ми її доглядаємо. Також у гарному стані під горою перебуває церква, яку змалював Гоголь у повісті «Вій». Церковна громада однією з перших на лівобережжі Черкащини перейшла з московського патріархату до лав ПЦУ. Було це кілька років тому», – додав голова сільради.

У Прохорівці Тарас Шевченко написав поему «Марія», а Микола Гоголь – повість «Вій».

Як повідомляв Укрінформ, два роки тому буря поламала дуб Шевченка в селі Будище Звенигородського району. Дерево росло поблизу колишнього маєтку Павла Енгельгардта. Двісті років тому в дуплі цього дерева малий Тарас ховав свої малюнки.

Черкащина Маєток Тарас Шевченко Гоголь

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *