У Києві презентували поетичну збірку «Римова. Час війни»

У Києві презентували поетичну збірку «Римова. Час війни» Фото 11.01.2024 18:00 Укрінформ У Києві відбулася презентація поетичної збірки «Римова. Час війни», до якої увійшло багато віршів, написаних в окопах на передовій.

Презентація збірки відбулася в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Поезія, розміщена тут, це поезія болю, поезія глибокої віри в перемогу, поезія внутрішньої сили, і це поезія правди. Для мене важливо було, щоб ці вірші були не просто якоюсь маніфестацією – «разом йдемо до перемоги», такого ви тут не знайдете. Це дуже чесні рядки, без пафосу, з дуже красномовними деталями, які промовляють про все. Тут понад 80 авторів, які увійшли до цієї антології. Це люди з усієї України, з усіх регіонів. Люди з різною долею», – сказала поетка, журналістка, упорядниця збірки «Римова. Час війни», лауреатка всеукраїнських літературних премій Юлія Береко-Камінська.

Проєкт реалізований у співпраці Міністерства культури та інформаційної політики України та державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» в межах проєкту «Книга для зміцнення національної єдності».

«Саме проєкт «Книга для зміцнення національної єдності» є частиною реалізації плану заходів з реалізації Стратегії інформаційної безпеки України на період до 2025 року. Слово – це зброя, воєнна лірика є теж зброєю…Хочу подякувати упорядникам, авторам, бо ж багато віршів написані в окопах», – зазначила директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Ганна Красноступ.

Вона додала, що книга видана коштом державного бюджету для безоплатного розповсюдження. За її словами, в першу чергу для військовослужбовців та населення прифронтових та деокупованих територій.

Письменник та перекладач Дмитро Чистяк зауважив, що видання має бути перекладено основними європейськими мовами, бо саме воно показує події нашого часу.

«Це дуже важлива робота, і ця робота має тривати. Я думаю, що і автори, і організатори, і ми всі несемо відповідальність за те, щоб сприяти поширенню. Це все, є нашою роботою, яка певною мірою теж сприяє перемозі України», – сказав він.

Серед авторів збірки – Петро Мага, Андрій Демиденко, Анатолій Матвійчук, Ігор Астапенко, Вано Крюгер, Андрій Пермяков.

Наклад збірки – 1000 примірників.

Як повідомлялося, 22 червня МКІП оголосило мистецький конкурс «Книга для зміцнення національної єдності», за яким творчі спілки, організації та фізичні особи могли запропонувати видання, зокрема, із розкриттям тем української національної та громадянської ідентичності, героїчного протистояння українського народу російському загарбнику, відзначення подвигів ветеранів війни, проявлених під час захисту суверенітету й територіальної цілісності України.

Література Війна Війна з Росією Поезія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *