У Києві відбувся захід у межах мистецького проєкту «Українська зима: від Романа до Йордана»

У Києві відбувся захід у межах мистецького проєкту «Українська зима: від Романа до Йордана» Фото 23.12.2023 23:16 Укрінформ У столиці відбувся черговий захід міжмузейного мистецького проєкту «Українська зима: від Романа до Йордана».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

У межах міжмузейного мистецького проєкту «Українська зима: від Романа до Йордана», організованого Національним музеєм народної архітектури та побуту України і Музеєм історії міста Києва, відбулося святкування справжнього українського Різдва в серці столиці.

«У нас є те, що справді відрізняє від Росії – любов до людей, свого минулого, його шана, і ми знаємо, чиї ми нащадки: великих українців. Ці видатні люди є прикладом для нас, як треба боротися, виборювати та перемагати», – зазначив т. в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Програма включала лекцію «Готуємося до Різдва», демонстрацію традиційного вертепу та виступ фольклорного ансамблю «Травневі роси» під керівництвом Євгена Пихтіна.

У МКІП нагадали, що проєкт «Українська зима: від Романа до Йордана» представляє найяскравіший цикл зимових свят українців, що розпочинаються на Романа та закінчуються Водохрещем. Цей особливий святковий час сповнений давніми обрядами, звичаями та ритуалами: колядками і щедрівками, вертепами, ворожіннями, веселощами і гостиною.

У виставкових залах демонструють унікальну фондову колекцію Національного музею народної архітектури та побуту України.

Виставка триватиме до 14 січня.

Як повідомляв Укрінформ, до 21 січня 2024 року в червоній залі очікування Центрального вокзалу Києва працюватиме різдвяна виставка «Зірка сходить».

Різдво Свято Мистецтво МКІП Ростислав Карандєєв

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *