«Поводилися як із убивцями»: Пекін звинуватив Москву в жорстокому поводженні з китайськими громадянами

Фото: SCMP

П’ятьох громадян Китаю затримали на прикордонному переході в Астрахані й допитували чотири години. Їм анулювали туристичні візи та відмовили у в’їзді, китайське посольство просить МЗС РФ і ФСБ порозумітися.

Related video

Посольство Китаю звинуватило владу Росії в жорстокому поводженні з китайськими громадянами на кордоні. Про це пише агентство Bloomberg після аналізу повідомлень у китайській соцмережі WeChat.

П’ятьох громадян Китаю неодноразово допитували протягом чотирьох годин на контрольно-пропускному пункті, коли вони намагалися перетнути кордон РФ і Казахстану 29 липня. Китайцям анулювали туристичні візи та відмовили у в’їзді.

Посольство просило порозумітися МЗС Росії, ФСБ і Федеральну прикордонну службу РФ. Інцидент суперечить китайсько-російській дружбі, заявили дипломати.

Газета South China Morning Post пише, що впливовий китайський блогер Джин Веньсінь опублікував відео на Douyin, китайській версії TikTok, із протиправними діями прикордонників на КПП біля південного російського міста Астрахань.

“Зі мною та чотирма друзями російські чиновники поводилися як зі злочинцями. Вони тричі перевіряли наш багаж. Група планувала відвідати Азербайджан, Грузію і Туреччину”, — зазначив блогер.

Китайські громадяни змушені були повернутися в Казахстан. Передбачається, що вони все ще перебувають у цій країні, але планували переправитися на поромі через Каспійське море в Азербайджан. Російська сторона зазначила, що цей випадок є поодиноким.

Нагадаємо, що Пекін збирається відправити делегацію до Саудівської Аравії для обговорення мирного плану з припинення війни в Україні.

В Офісі президента України заявили, що в Саудівській Аравії закладаються основи нової глобальної політичної архітектури.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *