В Ірані стратили 29-річну Саміру Сабзіан, яка вбила свого чоловіка

Саміру Сабзіан стратили через повішання

Саміра вийшла заміж у 15 років і, за словами її родичів, систематично зазнавала домашнього насильства. У 19 років вона була арештована за вбивство чоловіка.

Related video

В Ірані повісили 29-річну Саміру Сабзіан, відому як “наречену-дитину”, яка була засуджена до страти за вбивство свого чоловіка та провела у в’язниці десять років. Це 18-та смертна кара серед жінок в Ірані цього року. Про це пише ВВС.

Страта відбулася в передмісті Тегерана Карадже, у в’язниці “Гезель Хесар”, одній із найбільших у країні.

Важливо Продавав британцям ядерні секрети: в Ірані стратили колишнього заступника міністра-шпигуна, – ЗМІ

Саміра вийшла заміж у 15 років і, за словами її родичів, систематично зазнавала домашнього насильства. Вона прожила з чоловіком 4 роки та в 19 років була заарештована за вбивство чоловіка. Суд одразу виніс їй смертний вирок, але через бюрократичні причини його виконання було відкладено.

На момент арешту в Саміри було двоє дітей. Одне з них — немовля. За 10 років, які вона сиділа у в’язниці в очікуванні вироку, їй дозволили побачитися з дітьми лише один раз — на початку грудня 2023 року, незадовго до страти.

“Саміра протягом багатьох років була жертвою гендерного апартеїду, дитячого шлюбу й домашнього насильства, а сьогодні стала жертвою некомпетентної та корумпованої машини вбивств цього режиму”, — заявив глава Іранської правозахисної організації Махмуд-Амірі Могаддам.

“Саміра стала жертвою дитячого шлюбу. Іран має припинити кричуще поводження з жінками й дівчатками”, — написав напередодні страти в соцмережі Х заступник глави МЗС Британії Тарік Ахмад.

За даними правозахисників, кількість страт в Ірані помітно зросла останнім часом, тільки в листопаді цього року було страчено 115 осіб.

66% страчених іранських жінок звинувачувалися в убивстві своїх чоловіків. За іранськими законами, жінка не може розлучитися за жодних обставин, навіть якщо стає жертвою домашнього насильства. У правовій системі Ірану стосовно жінок немає таких нюансів як ненавмисне вбивство або вбивство в стані афекту, також не враховуються обставини, що призвели до злочину. Для жінок передбачено єдине формулювання, вони засуджуються “до відплати в натуральній формі”.

Жінки, засуджені до смерті, часто позбавляються навіть підтримки своїх батьків, які вважають за краще захистити те, що вважають “честю сім’ї”.

Нагадаємо, що в Києві встановили пам’ятник Мацієвському, якого стратили за фразу “Слава Україні”. Монумент одягли в особисту форму загиблого героя.

Раніше повідомлялося, що російські окупанти стратили групу українських захисників, які здалися в полон. Російські загарбники їх розстріляли.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *