Закон РФ про вилучення паспортів — в росіян, яким заборонили виїзд закордон, забиратимуть документи

Фото: ТАСС

Згідно із документом, аби повернути вилучені паспорти, військовослужбовці будуть зобов’язані надати військовий квиток, в якому є відмітка про закінчення проходження служби.

Related video

Міністерство внутрішніх та закордонних справ, Федеральна служба безпеки, а також інші органи державної влади Російської Федерації вилучатимуть закордонні паспорти у громадян, до яких запроваджено обмеження на виїзд із країни. Відповідна постанова, підписана прем’єр-міністром Михайлом Мішустіним, набула чинності у понеділок, 11 грудня.

Згідно з документом, росіяни будуть зобов’язані здати “на зберігання” закордонний паспорт протягом 5 днів з моменту, як до їх відомості доведено рішення про заборону на виїзд.

Така заборона, згідно із законом 114-ФЗ, може вводитися щодо людей, які:

  • мають доступ до держтаємниці та “відомості особливої ​​важливості”;
  • при направленні на військову службу;
  • при службі у ФСБ;
  • якщо громадянин є підозрюваним/обвинуваченим у кримінальній справі;
  • засудженим особам;
  • якщо громадянин не виконує накладені судом зобов’язання, зокрема щодо виплати боргу;
  • особи, визнані банкрутами;
  • громадяни, які повідомили неправдиві відомості при оформленні закордонного паспорта.

Крім того, як наголошують у російському медіа The Moscow Times, згідно з поправками, що діють з квітня, виїзд закривається й для тих, хто отримав повістку до військкомату.

“Покликані на військову службу мають здати документи до держоргану, що видав паспорт, за місцем проживання”, — йдеться у повідомленні.

При цьому передача на зберігання паспорта оформляється актом “приймання-передачі”, один екземпляр якого видається власнику документа.

“Повернення паспорта його власнику здійснюється після закінчення терміну тимчасового обмеження права громадянина Російської Федерації на виїзд з РФ або закінчення терміну дії паспорта, переданого на зберігання”, — йдеться у постанові.

В документі зазначається, щоб повернути вилучені паспорти, військовослужбовці будуть зобов’язані надати військовий квиток, в якому є відмітка про закінчення проходження служби.

Нагадаємо, 4 грудня повідомлялося, що росіянка застрягла в аеропорту Варшави. Їй не дозволяють вийти з зали очікування та полетіти в будь-яку іншу країну. Вона зверталась у посольство, але там їй лиш відповіли, що це “часта ситуація”.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *