«Зможуть знайти захист»: у ЄС планують ухвалити важливе рішення для українських біженців

Фото: Getty Images | Українські біженці

У Єврокомісії заявили, що в країнах ЄС перебуває понад 4 млн біженців. У ЄС вважають, що ще немає умов для повернення в Україну через атаки РФ.

Related video

Європейська комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік — до березня 2026 року. Про це заявила пресслужба відомства в соціальній мережі X (раніше Twitter).

“Ласкаво просимо всім, хто рятується від путінських бомб 🇪🇺. Ми запропонували продовжити тимчасовий захист для людей, які рятуються від агресії Росії проти України, до березня 2026 року. Наш Тимчасовий захист дає змогу людям, які рятуються від війни, зареєструватися в будь-якій країні ЄС”, — ідеться в повідомленні.

На сайті Єврокомісії йдеться про те, що офіційну пропозицію на затвердження міністрам юстиції та внутрішніх справ Євросоюзу Єврокомісія подасть уже цього тижня, а саме 13 червня.

“Тривалі атаки Росії на інфраструктуру України показують, що наразі немає безпечних і довготривалих умов для повернення”, — сказано в повідомленні

Зазначається, у країнах ЄС перебуває понад 4 млн біженців.

“Директива про тимчасовий захист надає негайний захист і доступ до прав у ЄС, включно з правами на проживання, доступом до ринку праці, житла, соціальної допомоги, медичної та іншої допомоги. Це також допомагає державам-членам управляти прибуттям впорядкованим і ефективним чином”, — йдеться в заяві Єврокомісії.

Нагадаємо, наприкінці травня Сенат Польщі ухвалив закон про продовження підтримки біженців. Польська влада скасувала виплати приватним особам, які надавали житло та харчування українським біженцям. Також запровадили певні обмеження на перебування в спеціальних центрах утримання.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *