«Призовна гра» Путіна може погано закінчитися: дайджест пропаганди за 25 липня 2023 року

«Призовна гра» Путіна може погано закінчитися: дайджест пропаганди за 25 липня 2023 року 26.07.2023 15:26 Укрінформ Мешканцям РФ наказано віддати «смертельний борг батьківщині за холодильник».

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 25 липня.

 • По путінському етапу підуть всі росіяни
 • Навіщо Російській Федерації «унітарні» армії
 • Африканський візит останньої ввічливості
 • Чого насправді вартує «русский мир»
 • По путінському етапу підуть всі росіяни

  Можна нескінченно довго дивитися як горить вогонь, як тече вода, і як Путін грає в підкидного дурня з мешканцями РФ. Останній (на тепер) акт спочатку комедії, тепер – драми (а у майбутньому – трагедії) відбувся в російському театрі призовного абсурду. 25 липня Держдума в авральному порядку вирішила, що до армії тепер відправлятимуть з 18 до 30 років (замість 18-27-ми).

  Голова оборонного комітету Держдуми Картаполов натхненно пояснив: «Закон написано під велику війну, під загальну мобілізацію. І зараз цією великою війною вже пахне».

  НАСПРАВДІ, до останнього часу першість у найбільший путінській брехні Путіна росіянам утримував закон про підвищення пенсійного віку (про яке він сказав, що «цього ніколи не буде»). Тепер хіт-парад очолив «призовний».

  Ще в січні Картаполов пояснював, що «ідея підвищення нижнього рівня призовного віку в тому, щоб замість шмаркача після школи – до армії пішла достатньо доросла людина». А минулого тижня він вже переконував, що «дуже багато 18-річних хлопців хоче піти служити». 

  І коли долю «шмаркачів» таким чином було вирішено, в останню ніч перед голосуванням, путінська «призовна гра» з росіянами стала зовсім ганебною. Ще 24 липня їх заспокоювали тим, що «підвищення призовного віку буде поетапним», але вже на голосуванні (через внесення поправок вночі) з’ясувалося, що по путінському етапу підуть всі без виключення. 

  Ніякої поетапності не буде. Втекти не вдасться ані через зміну гендерного маркера (цей модний після оголошення мобілізації тренд Путін також завбачливо заборонив напередодні). Ані – за кордон (ті, хто отримають повістку, за тим же законом стають невиїзними). Напередодні, нагадаємо, в РФ було підвищено граничний вік перебування у мобрезерві до 65 років. Ось так, фактично усі дорослі російські чоловіки, починаючи з 18 років, автоматично стали особистими (військово)зобов’язаними Путіну.

  Це дуже радикальна переверстка попередньої суспільної угоди, відомої як «права і свободи в обмін на холодильник». Тепер з усіх трибун волатимуть, що «святий обов’язок перед батьківщиною мають віддати всі» (який у перекладі звучить так: «настав час віддати борг за холодильник»).  

  Резонні питання окремих допитливих з приводу справжніх причин, чому росіянам наказано померти (в Україні або вже на «великій війні»), тепер караються шаленими кримінальними термінами. 

  Але тепер їх задаватимуть вже ті, хто свого часу обрав «холодильник». Тому в «призовній грі» ще не відомо: виграв Путін чи програв.

  Навіщо Російській Федерації «унітарні» армії

  Як запобіжник, в тому ж рішенні Держдуми (і також в екстреному порядку) були внесені поправки до закону «Про дію дозвільних документів у сфері обігу зброї та у сфері охоронної діяльності, а також про особливості правового регулювання у зазначених сферах на територіях ДНР, ЛНР, Запорізької та Херсонської областей».

  Тепер цей закон пропонується перейменувати на «Про особливості правового регулювання у сфері обігу зброї та у сфері охоронної діяльності, а також про заходи щодо посилення охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки в окремих суб’єктах Російської Федерації».

  НАСПРАВДІ, за цими, на перший погляд, канцелярськими, поправками заховане рішення про створення державних ПВК у регіонах. Так:

    – у період мобілізації, воєнного стану в регіонах створюються спеціалізовані державні унітарні підприємства коштом держбюджету;

    – вони сприятимуть ФСБ, МВС в охороні громадського порядку, безпеці, охороні кордонів, а також у боротьбі з ДРГ;

    – губернатори зможуть отримувати у МО РФ стрілецьку зброю та передавати зазначеним «підприємствам»;

    – їхні співробітники отримують право на її застосування для захисту об’єктів, зупинки транспортних засобів, знищення БПЛА, тощо.

   – також працівники «підприємства» приводяться до присяги (!);

  Цікаво, що минулий закон із попередньою назвою приймався лише у червні та мав на меті не тільки взяти під контроль величезну масу неврахованої зброї та боєприпасів на тимчасово окупованих територіях, а й юридичних осіб, які мали право займатися приватною охоронною діяльністю. 

  Суть нинішніх поправок зводиться не тільки до перейменування закону, а й можливості збільшення кількості подібних структур, які діють під егідою окупаційної влади. Є й інший, навіть, важливіший аспект.

  З територій, що межують з Україною, регулярно лунають заклики сформувати місцеві підрозділи територіальної оборони, оснащені бойовою зброєю. До того ж і всередині РФ все частіше літають невідомі дрони, відбуваються якісь рейди, диверсії, а то й взагалі заколоти. Реагувати на них Кремль не встигав, а на місцях не було ані повноважень, ані зброї. Тепер це виправлено.

  Взагалі створення унітарних військових «підприємств» в Російській Федерації звучить цікаво. Путін почав «призовну гру» навколо «великої війни», і одночасно готуватися до того, що вона буде відбуватися на території Росії. Громадянської?

  Африканський візит останньої ввічливості

  Але 25 липня офіційна пропаганда була пофарбована не в російські захисні кольори, а в чорне. Усе через саміт «Росія – Африка», який відбудеться 27-28 липня.

  Для розуміння, як працює пропаганда: головний міжнародний інформаційний ресурс Кремля RT в кожній новині про цю подію особливо наголошує, що саме він «організував приїзд та участь понад 140 журналістів, головних редакторів найбільших місцевих ЗМІ, а також керівників Африканського мовного союзу, Спілки інформаційних агентств, а також нащадків легендарних африканських лідерів».

  Для створення відповідної картинки учасників саміту запрошено на парад ВМФ у Санкт-Петербурзі, а Путін планує зустрітися окремо з кожним лідером. 49 з 54 країн Африки, як заявили у Кремлі, підтвердили свою участь у саміті, більш ніж половина будуть представлені на рівні перших та других осіб. 

  Лейтмотив усіх офіційних видань  РФ довкола саміту наступний: «Якщо Путін не їде до Африки, то Африка їде до Путіна».

  НАСПРАВДІ, більшість африканських лідерів проігнорували саміт. Із 49 підтверджених країн лише 17 (за іншими даними лише 5) будуть представлені на рівні президентів. Ще 10 відправлять прем’єр-міністрів. Більшість відряджають делегації максимум на чолі з віцепрем’єром, головою МЗС чи взагалі послом. П’ять держав ігнорують саміт зовсім.

  Це свідчить про те, що Африка без захвату ставиться до ідеї співпраці з Росією. Тим паче, що їй, за великими рахунком, крім ритуального списання боргів та кривавих послуг «вагнерів» запропонувати особливо нічого. Натомість африканським країнам вкрай потрібні технології та інвестиції. Нічого цього в Росії, звісно, й близько немає. Тому цей саміт – візит останньої ввічливості Путіну, щоб цьому «світовому лідеру антиколоніального руху» було хоча б з ким сфотографуватися.

  Чого насправді вартує «русский мир»

  І наостанок Путін (напевно, саме для африканців) 25 липня раптом вирішив підбити підсумки всього економічного року РФ. За його словами, «російський бізнес працює успішно, вдалося гарантувати стабільність реального сектору. ВВП додасть понад 2%, і він повністю перекриє торішнє зниження».

  НАСПРАВДІ, ті самі африканці того самого 25 липня дізналися про те, як США реально перекрили один із останніх каналів виведення грошей з Росії. Банки країн її «близького зарубіжжя» масово оголосили про відмову приймати платежі з РФ через систему «Юністрім» (до війни з Україною забезпечувала до 40% міжнародних фінансових операцій). Її банк-оператор 20 липня потрапив під блокуючі санкції Мінфіну США.

  Ефект доміно виглядав протягом 5 днів так: у Грузії роботу з «Юністрім» негайно зупинили щонайменше три банки (два з яких мають найбільші за розміром активи в країні). У Вірменії – 4. В Узбекистані – 3. У Казахстані прийом та відправлення грошей через «Юністрім» припинив державний поштовий оператор «Казпошта». 

  Як видно з географії, «Юністрім» зазвичай використовують трудові мігранти, які переводять зарплати з РФ своїм сім’ям (з 2022 року ця система також стала затребуваною у російських емігрантів). Тепер її фактично закрито.

  Нагадаємо, у квітні ОАЕ почали блокувати інвестиційні рахунки заможних росіян на вимогу ЄС, а три турецькі держбанки констатували кінець російського «Миру» ще у вересні. 

  Тепер США – лише одним своїм маленьким рішенням щодо «Юністрім» напередодні путінського саміту продемонстрували африканцям чого дійсно вартує його «русский мир».

  Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

  Источник: www.ukrinform.ua

  No votes yet.
  Please wait...
  Поділіться своєю любов'ю

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *