Богуслаєви, Корнілов і Грицак: «Схеми» дізналися імена ексчиновників із квартирами в Дубаї (фото)

Фото: Getty | Колишні українські чиновники продовжують володіти елітною нерухомістю в ОАЕ

За даними журналістів, колосальна кількість апартаментів та офісів в ОАЕ належать саме українцям. Серед них є кілька чиновників часів колишнього президента Віктора Януковича, а також власники “Мотор Січ”.

Related video

Місто Дубай в ОАЕ залишається одним із найдорожчих курортів у світі, де мешкають люди з великими грошима. Водночас емірат має досить темну податкову репутацію, адже люди з усього світу намагаються “відмити” там гроші, зокрема за допомогою нерухомості. Українці — не виняток. У розслідуванні проєкту “Схеми” від “Радіо Свобода” розповіли детальніше про це.

Журналістам із 70 медіа-організацій по всьому світу вдалося об’єднати свої зусилля, щоб проаналізувати тисячі об’єктів нерухомості в Дубаї за останні кілька років. Йдеться про витік даних здебільшого із Земельного департаменту Дубая, а також комунальних підприємств ОАЕ.

У списку опинилися чинні та колишні українські чиновники, серед яких: міністри, народні депутати, судді, прокурори, керівники різних підприємств та їхні рідні.

Важливо США посилили тиск на ОАЕ, заможні росіяни біжать із Дубая через проблеми з банками, – ЗМІ

Нерухомість в ОАЕ: ексміністр Януковича

Микола Злочевський. Він працював міністром екології та природних ресурсів в Україні, коли при владі був колишній президент Віктор Янукович. Також ексчиновник був народним депутатом від “Партії регіонів”.

Багато хто про нього міг чути як про засновника однієї з найбільших компаній з видобутку газу Burisma Group. Бізнес приносить йому непоганий дохід, і станом на 2023 рік його статки було оцінено в 225 мільйонів доларів.

Колишні українські чиновники продовжують володіти елітною нерухомістю в ОАЕ Фото: Вики

В опублікованих у мережі документах ідеться, що в липні 2019 року Микола Злочевський придбав в еміраті одразу два апартаменти в елітному житловому комплексі на березі Перської затоки.

Загальна площа його нерухомості склала понад 1700 квадратних метрів і оцінюється ця інвестиція в 11 мільйонів доларів.

Примітно, що її ніколи не здавали в оренду, тому журналісти припускають, що нерухомістю користуються винятково близькі ексчиновника.

У 2019 році, коли і було здійснено купівлю, Микола Злочевський був уже не при владі. Ба більше, у нього був статус підозрюваного у “справі Курченка”. Ідеться про створення злочинної організації, члени якої в період з 2010 по 2014 рік вчинили низку тяжких злочинів у сферах економіки для заволодіння майном державних підприємств.

Під час судового процесу колишній міністр переписав нерухомість у Дубаї на свою доньку Анну. Також вона, разом з іншою донькою Кариною, стали власниками бізнесу з видобутку газу.

Журналісти намагалися взяти коментар у самого Миколи Злочевського або його дітей, однак відповіді так і не було.

Українці в Дубаї: колишній нардеп і глава “Мотор Січі”

У списку, яким діляться журналісти, є ім’я В’ячеслава Богуслаєва та його сина Олександра. Вони купували нерухомість в еміраті Дубай з 2009 по 2018 рік. У результаті вони володіли щонайменше 19 апартаментами та офісами в кількох елітних районах міста. Загальна вартість такої нерухомості оцінюється в 15 мільйонів доларів. Більша частина квартир та офісів записані саме на сина — Олександра Богуслаєва.

Колишні українські чиновники продовжують володіти елітною нерухомістю в ОАЕ Фото: Схеми

Це квартира площею 106,4 квадратних метрів в Al Msalli, дві 105-метрові — в Al Nabat B8 і 937-метрова — в Palme Couture Residences. По одній квартирі в комплексі Al Haseer B7 — площею 105,9 і в Al Sultana — на 106,3 квадратів. І ще двоє апартаментів в Aquamarine — 155,8 і 210,5 метрів.

Журналісти знайшли докази того, що українські чиновники володіють нерухомістю в Дубаї Фото: Схеми

Джерелом доходів вважається компанія “Мотор Січ”, якою керував В’ячеслав Богуслаєв. Його 45-річний син Олександр, якому і належала більша частина нерухомості в ОАЕ, своїми доходами зобов’язаний батькові. Той привів його в компанію, де він і почав заробляти великі гроші.

Станом на зараз більшу частину нерухомості було продано. Сім’я Богуслаєвих офіційно володіє в Дубаї однією квартирою і чотирма офісними приміщеннями.

Журналістам також вдалося з’ясувати нових власників апартаментів. Двоє з них є агентами з нерухомості з РФ та ОАЕ, а третя — бізнесвумен із Сербії Маша Карич. Її сім’я — відомі в Сербії забудовники, які перебувають під міжнародними санкціями і підтримують політика з Білорусі Олександра Лукашенка.

Сербський забудовник, який підтримує Лукашенка, купив нерухомість Богуслаєвих в ОАЕ Фото: Схеми

Її батько Боголюб Карич у коментарі журналістам заявив, що ніколи не був знайомий із сім’єю Богуслаєвих. Також не вдалося знайти жодного зв’язку між ними.

Окремо “Схеми” звернулися з питанням про закордонне майно українських бізнесменів до Офісу генерального прокурора. Там відповіли, що “органом досудового розслідування наразі не отримано достовірної інформації та документів щодо майна Богуслаєва та його сина в Об’єднаних Арабських Еміратах”. Відповідно, конфіскація майна можлива лише після того, як український суд схвалить це рішення.

В’ячеслав і Олександр Богуслаєви, або їхні представники, ніяк не відреагували на прохання про коментар на момент публікації матеріалу.

Дубайська нерухомість чиновників: Олег Корнілов

У витоку є й колишній заступник прокурора Одеської області Олег Корнілов. В офіційному земельному реєстрі Дубая йдеться про те, що він придбав дві квартири та готельні апартаменти вартістю понад 400 тисяч доларів. Сталося це ще в 2011 і 2012 роках, коли він обіймав посаду в прокуратурі.

У 2014 році, після Революції гідності, Олег Корнілов пройшов через процедуру люстрації, однак він після цього почав судитися, щоб його поновили на роботі з виплатою грошей за період “вимушеного прогулу”.

Колишній заступник прокурора Одеської області володів апартаментами в ОАЕ Фото: fakty.ua

2020 року Одеський окружний адміністративний суд ухвалив рішення поновити його на посаді в прокуратурі, а 2021 року рішення остаточно набуло чинності. З бюджету Олег Корнілов тоді отримав 2,3 мільйона гривень за “вимушений прогул” з 2014 року. У цей же період він продав одну з квартир в ОАЕ за 100 тисяч доларів. У листопаді 2023 року він також продав другу квартиру в Jumeirah Bay X1 Tower. Відповідно, у власності чиновника залишається готельний номер в Aykon City-Tower B.

Журналісти знайшли докази того, що українські чиновники володіють нерухомістю в Дубаї Фото: Схеми

У деклараціях цієї нерухомості немає в списках. При звільненні “за власним бажанням” у 2022 році він це ніяк не згадав.

Журналісти зв’язалися з Олегом Корніловим і попросили про коментар. Той зі свого боку заперечував наявність нерухомості в Дубаї, а після доказів з боку “Схем” і зовсім поклав слухавку.

Ексдружина судді часів Януковича: деталі

Артур Ємельянов за часів президентства Віктора Януковича був впливовим суддею. Його колишня дружина, Світлана, також була помічена у списку власників нерухомості в ОАЕ.

На неї зареєстровано одразу три квартири в районі Дубай Марина, площа яких 123 квадратних метри. Загальна вартість такої нерухомості становить 1,8 мільйона доларів.

Примітно, що до 2014 року Світлана була депутатом міської ради Донецька від “Партії регіонів”. Того ж року вона офіційно розлучилася з Артуром Ємельяновим і купила квартиру вартістю 650 тисяч доларів у Дубай.

Колишні українські чиновники продовжують володіти елітною нерухомістю в ОАЕ Фото: Схеми

Інші дві квартири ексдружина судді офіційно придбала у 2017 і 2018 роках за 620 тисяч доларів і 560 тисяч відповідно.

Журналісти при цьому повідомили, що розлучення подружньої пари могло бути фіктивним, щоб приховати все майно за кордоном.

Світлана не відповіла журналістам із проханням про коментар, а ось Артур Ємельянов заявив таке:

“Щодо придбання нерухомості в ОАЕ, моя сім’я не ухвалювала таких рішень, тому що протягом останніх 10 років — це одна людина, тобто я сам. Я нерухомість в ОАЕ не купував… Ми продовжуємо спілкуватися зі Світланою. Ми цивілізовані люди і розлучення не є для нас фактором неможливості подальшого спілкування. Ба більше, у нас є спільна неповнолітня дитина, я активно брав і беру участь у її вихованні”.

Колишній нардеп і лобіст ЄДАПС: житло в Дубаї

Колишній народний депутат від “Партії регіонів” та ексзаступник голови Державної міграційної служби Василь Грицак також був помічений у списку власників елітної нерухомості. Його прізвище постійно звучить поруч із назвою “Єдина державна автоматизована паспортна система” (ЄДАПС). Цей консорціум у період з 2003-го по 2014 роки був монополістом у сфері виготовлення документів. Сам Василь Грицак був лобістом цього концерну.

У колишнього представника Державної міграційної служби Грицака є кілька квартир в ОАЕ Фото: segodnya.ua

В ОАЕ сім’я колишнього народного депутата мала дві квартири вартістю понад 700 тисяч доларів. Першу було придбано ще 2010 року, але 2019 року апартаменти було оформлено на його старшого сина Ігоря.

Друга квартира вартістю 500 тисяч доларів була придбана 2011 року і зараз нею володіють дружина Василя Грицака та їхній молодший син.

Згідно з даними транзакцій, обидві квартири власники здавали в оренду. На цьому заробили понад 370 тисяч доларів.

“Я вперше від вас чую (про нерухомість в ОАЕ, — ред.). Я їх вам дарую! Поняття не маю. Вам подарунок! Немає і не було”, — відповів Василь Грицак у коментарі журналістам.

Нагадаємо, 7 травня повідомлялося, що мер Очакова під час війни купив в Іспанії квартиру, коштів на яку не мав. Нерухомість площею 122,31 кв. м обійшлася Сергію Бичкову в 5 млн гривень. Мер Очакова також отримав від матері в подарунок 12 млн гривень готівкою, хоча жінка з 1998 року офіційно не заробила навіть 600 тис. гривень.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *