Декомунізація в Україні — Столипіна хочуть обміняти на бійців ЗСУ — відео

Останки Столипіна можуть обміняти на полонених ЗСУ

Останки Столипіна можуть обміняти як на полонених бійців ЗСУ, так і на тіла померлих і похованих на території сучасної РФ українських культурних та історичних діячів.

Related video

У Києво-Печерській Лаврі пропонують внести до обмінного фонду останки політичного діяча часів Російської імперії Петра Столипіна. Про це розповів журналістам ТСН директор державного музею-заповідника “Києво-Печерська лавра” Максима Остапенка.

Він зазначив, що російський державний діяч Столипін похований на території київської святині — навіть попри те, що він за життя заперечував українську державність як таку. Тому, за словами Остапенка, вже час починати суспільний діалог про те, що потрібно робити з останками.

“Одна з ідей — внести його в обмінний фонд, як би це не виглядало і не звучало. У нас є загиблі герої, у нас є живі герої, які перебувають у полоні. У нас є наші українські видатні діячі, які перебувають у межах РФ, які закинуті та ніхто не знає, де вони перебувають. Якщо ми говоримо, що почався процес справжньої незалежності України, він має починатися, зокрема, з повернення наших символів і наших діячів”, — сказав директор музею-заповідника.

Важливо Декомунізація у дії: у центрі Києва з обеліска демонтували радянську символіку

Петро Столипін — російський державний діяч, прем’єр-міністр у 1909-1911. Столипін проводив жорстку політику на зміцнення самодержавства, розпустив Думу, запровадив військово-польові суди, обмежував політичні свободи. Будучи російським націоналістом, вів боротьбу з національними автономіями. Розпочав аграрну реформу, яку не було доведено до кінця. Правління Столипіна відзначалося жорстокими репресіями, у цей час виникли поняття “столипінська реакція”, “столипінська краватка” і “столипінський вагон”[4]. На Столипіна було скоєно 11 замахів. Під час останнього, вчиненого в Києві анархістом Дмитром Богровим, він був смертельно поранений.

Нагадаємо, наприкінці січня 2024 року ми писали про те, що Львівська область першою в Україні завершила декомунізацію. За словами голови Львівської ОДА Максима Козицького, у Лопатинській громаді демонтували останній радянський пам’ятник.

Раніше, 1 серпня 2023 року, зі щита монумента “Батьківщина-мати” демонтували радянський герб. За словами тимчасового виконувача обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва, символ СРСР залишать у музеї історії України.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *