Понад 50 млрд доларів: підраховано, скільки грошей знадобиться на відновлення енергосистеми

Фото: ДСНС | Робота пожежників на місці влучення російської ракети у ТЕС

Аби відбудувати зруйновані об’єкти генерації, Україні потрібно 48,5 млрд доларів США. Потреби лише електроенергетичного сектору оцінені майже у 34 млрд.

Related video

З початку повномасштабного вторгнення Росії енергетичний сектор України зазнав прямих та непрямих збитків на $56,2 млрд. Про це йдеться в аналізі Київської школи економіки (KSE).

Зазначається, що станом на травень 2024 року прямі збитки енергетичного сектору країни складають понад $16 млрд. Найбільші фінансових втрат Росія спричинила руйнуванням об’єктів генерації електричної енергії ($8,5 млрд), ліній передачі електроенергії ($2,1 млрд) та нафтогазової інфраструктури ($3,3 млрд).

ЗС РФ позбавили Україну понад 18 ГВт електрогенеруючих потужностей, зокрема окупувавши Запорізьку АЕС. До того ж були повністю зруйновані Каховська та Дніпровська ГЕС, а також Зміївська та Трипільська ТЕС.

Понад 80% пошкоджень зазнали Ладижинська, Бурштинська, Добротвірська, Курахівська, Криворізька та Придніпровська приватні теплоелектростанції. Пошкоджено близько половини високовольтних підстанцій передачі електроенергії. Російські війська також фактично знищили всі нафтопереробні заводи на території України та значну частку інфраструктури зі зберігання нафти та нафтопродуктів.

Непрямі втрати енергетичного сектору оцінюються в майже $40,1 млрд. Основна частка цієї суми, $39,6 млрд, припадає на втрачені доходи енергетичних компаній, а $0,5 млрд стосуються витрат на розбір завалів та проведенням демонтажних робіт на пошкоджених об’єктах.

Загальні потреби відновлення енергетичного сектору України попередньо оцінені KSE в розмірі $50,5 млрд, з яких $48,5 млрд потрібно на відбудову у зруйнованої та пошкодженої енергетичної інфраструктури із врахуванням принципу “краще, ніж було”. $2 млрд включає забезпечення потреб ліквідності енергетичних компаній внаслідок втрачених через війну доходів.

Потреби відновлення електроенергетичного сектору оцінені на загальну суму у $33,8 млрд, зокрема $29,3 млрд для об’єктів генерації. Ще $4,6 млрд потрібно для відновлення інфраструктури передачі та розподілу електричної енергії. Вартість відновлення нафтогазового сектору оцінили в $14,8 млрд. Сектору централізованого теплопостачання на ці цілі потрібно $1,4 млрд, не враховуючи відновлення великих ТЕЦ.

Нагадаємо, директор енергетичної компанії ДТЕК Дмитро Сахарук на початку червня заявляв, що відновлення об’єктів після російських ударів потребуватиме багато часу та коштів.

Також Фокус писав, що 11 червня по всій території України з 14:00 до 23:00 діятимуть графіки погодинних відключень. Як наголосили в “Укренерго”, пошкоджені електростанції вже не можуть виробляти таку ж кількість електроенергії, як раніше.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *