Потрібно відновлювати країну: Зеленський закликав біженців повертатися додому (відео)

Фото: Офіс президента | Володимир Зеленський

Президент наголосив, що ніхто не може змусити повернутись до України громадян, які виїхали від війни за кордон. Водночас ті, вважає він, хто бажають допомогти своїй батьківщині, могли б брати участь у відновленні.

Related video

Після закінчення війни всі українські біженці з-за кордону повернуться відновлювати державу, але робочі руки країні потрібні вже зараз. Про це під час спільної пресконференції з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Берліні заявив президент Володимир Зеленський.

За його словами, глобальне відновлення України розпочнеться після закінчення війни.

“Після закінчення війни я впевнений, що всі приїдуть відновлювати нашу державу, бо будуть робочі місця, буде безпека. І я вважаю, що буде велика мотивація”, — сказав Зеленський, закликавши повертатися вже зараз тих, хто хоче і може це зробити.

Глава держави підкреслив, що в країні є громадяни, які залишилися без домівок і їм потрібна допомога у вигляді робочих рук.

При цьому Зеленський уточнив, що коли війна триває, змушувати українців повертатися додому, не можна.

Нагадаємо, Європейська комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців до березня 2026 року, оскільки тривалі атаки Росії на інфраструктуру країни показують, що наразі немає безпечних і довготривалих умов для повернення. Зазначається, у країнах ЄС перебуває понад 4 млн біженців.

Водночас наразі доходи українських біженців вже вищі, ніж до війни. Українці поступово інтегруються до іноземних ринків праці, до того ж рівень допомоги біженцям залишається значним.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *