Програма Доступні ліки – у МОЗ пояснили, чому потрібно приходити до аптек із телефоном

Фото: apteka.ua | Українці повинні приходити до аптек із телефоном

У Харківській області мобільна аптека, яка розрахована на 80 населених пунктів, уже випускає ліки рецептурні та ліки без рецепта.

Related video

Українцям, як пояснив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, потрібно приходити до аптек зі своїм мобільним телефоном. Про це він розповів в ефірі телемарафону.

За його словами, в Україні функціонуватимуть мобільні аптеки. У Харківській області одна з них, яка розрахована на 80 населених пунктів, уже випускає ліки рецептурні та ліки без рецепта. Велика кількість людей приходили без своїх телефонів. Це створювало незручності.

Важливо Йод поганий і хороший йод. У київських аптеках дефіцит препарату після попередження про теракт на ЗАЕС

Він зазначив, що українцям, які купують ліки за електронним рецептом, необхідно приходити зі своїм мобільним телефоном до аптек. У такому разі покупець отримує код, який необхідно повідомити фармацевту.

“Сказати фармацевту код, який прийде вам у СМС, щоб ви могли отримати безплатні ліки”, — додав міністр.

Для деяких аптек це більше соціальна складова, але держава готова забезпечити, за словами Ляшка, людям доступ до безплатних ліків. Це дозволить людям здійснювати профілактику та лікувати певні види хвороб без значних витрат.

Програма “Доступні ліки”

Програма реімбурсації “Доступні ліки” стартувала у квітні 2017 року. Пацієнтам надається можливість отримали отримати ліки безоплатно або з доплатою. Програма реімбурсації “Доступні ліки” постійно розширюється завдяки новим препаратам.

Пацієнт записується на прийом до лікаря для того, щоб отримати ліки. Фахівець, із яким укладена декларація, виписує йому відповідний е-рецепт.

Пацієнт згодом отримує на мобільний телефон СМС із унікальним номером рецепта й кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.

Нагадаємо, у березні 2023 року мешканці Києва вишикувалися в черги для купівлі медикаментів. Кореспондентка Фокусу вирішила придбати знеболювальний препарат “Німесил”, який не продаватимуть без рецептів, і дізналася подробиці.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *