Фото: НАБУ | Сировину переробляли на Кременчуцькому НПЗ, нафтопродукти реалізовували через мережу АЗС по всій країні.
За даними відомства, у “Укрнафти” не було законних підстав на постачання продукції без отримання оплати в повному обсязі. Серед підозрюваних у справі проходить ексголова правління і сім інших осіб.
Related video
НАБУ завершило розслідування про виведення 13,8 млрд гривень з “Укрнафти”. Слідство дійшло висновку про те, що у 2015 році найбільша нафтогазова компанія країни незаконно поставила сировину на суму понад 10,7 млрд грн. При цьому постачання здійснювалися ще до отримання повної суми оплати. Про це йдеться в публікації пресслужби НАБУ.
“Водночас, згідно з постановою Кабінету Міністрів, постачання нафти має здійснюватися тільки після повної оплати замовником, — ідеться в публікації. — Інакше кажучи, в “Укрнафти” не було законних підстав на постачання продукції без отримання коштів у повному обсязі”.
Справа Укрнафти
НАБУ через суд анулювало 60 угод майже на 3 млрд гривень
Сировину переробляли на території Кременчуцького НПЗ, згодом отримані нафтопродукти реалізовували через мережу АЗС по всій країні.
Того ж року “Укрнафта” уклала 70 договорів на купівлю нафтопродуктів з термінами постачання до кінця року. При цьому компанія перерахувала авансом суму понад 3,06 млрд грн.
Потім укладалися й додаткові угоди, терміни постачання за якими продовжувалися до кінця 2018 року. У підсумку “Укрнафта” так і не отримала нафтопродукти, а кошти вивели на офшорні рахунки.
НАБУ шляхом судового розгляду анулювало 60 таких угод майже на 3 млрд гривень. Загальна сума майна та коштів, якими заволоділи за двома епізодами, перевищила 13,8 млрд грн.
Серед підозрюваних у цій справі проходить ексголова правління “Укрнафти”, а також сім інших громадян.
Підозрювані:
– ексголова правління ПАТ “Укрнафта”;
– ексзаступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто і газопереробки ПАТ “Укрнафта”;
– екскерівниця відділу контролю за обліком і постачанням нафти і нафтопродуктів ПАТ “Укрнафта”;
– а також колишні директори 5 комерційних підприємств.
Нагадаємо, що 4 липня Міноборони відмовилося керувати націоналізованими активами “Укрнафта” та “Укртатнафта”.
Також повідомлялося, що в червні Антимонопольний комітет прийняв до розгляду заяву АРМА та Укрнафта. Повної інформації щодо “Укрнафтобуріння” не містилося.
Источник: www.focus.ua