Чому грошей не мають ті, хто боїться їх витрачати

Ми часто відчуваємо незручність, коли говоримо про гроші: не важливо, чи просимо ми збільшення, чи торгуємося за знижку, даємо в борг або призначаємо ціну на свої послуги. Коли грошей не вистачає, нам неприємно в цьому визнаватись, з іншого боку, ми зневажаємо їх за те, що залежимо від них, і даються вони нам важко. У нашій свідомості з грошима пов'язано безліч розбіжностей, що збивають з пантелику. Ми боїмося грошей, бо «гроші псують людей», а ми хочемо, щоби нас любили. Відмовляємося від грошей, бо це вважається благородним, духовним, добрим. А якщо хочемо грошей, то думаємо про себе як про корисливу людину, інформує Ukr.Media.

Водночас бути бідним не круто. Ми купуємо речі та атрибути, які демонструють наш статус.

Як у цьому розібратися?

Гроші — це індикатор вашого стану, вони показують, як ви думаєте, як ставитеся до себе та навколишніх, як сприймаєте світ і чи керуєте власним життям. Це думки та переконання, які відбиваються на тому, як ви заробляєте гроші, як зберігаєте та як ними розпоряджаєтесь.

Тому, якщо ви розумієте, що грошей вам не вистачає і це викликає у вас занепокоєння та смуток, вам варто розібратися, що насправді ви думаєте про гроші.

Можна сказати, що існує доросле та дитяче мислення. У людини з дорослим мисленням гроші завжди будуть — навіть у складній ситуації вона знайде спосіб заробити. І навпаки, людина з дитячою позицією, навіть заробляючи пристойні гроші, навряд чи зможе мати серйозні накопичення та керувати ними.

До чого тут підсвідомість?

Розумом ми розуміємо, що потрібно зробити, але підсвідомість може змусити нас чинити по-іншому. Наприклад, якщо ваші батьки говорили щось схоже на «ніколи багатими не були — нічого і починати», то ви можете помітити, що гроші у вас начебто витікають крізь пальці, ви витрачаєте все, що заробляєте, багато в чому собі відмовляєте і ніколи не отримуєте те, про що мрієте. Іншими словами, ви знаєте, що можете більше, але у вашій підсвідомості сидить переконання, що ви цього не варті.

Або якщо ваші батьки багато працювали і поверталися додому без сил, то у вас може з'явитися ментальний шаблон, що робота — це місце, де ви робите не те, що хочете, але за це платять, і всі так живуть. І вам буде дуже складно уявити, що роботою можна назвати справу життя, яка може бути приємною і захопливою і при цьому дуже добре оплачуватись.

Почувши від знайомих пораду працювати більше, щоб більше отримувати, подивіться, чи стали вони самі заможними? Навпаки, частіше досягають успіху люди, які вибудовують своє життя навколо радостей та творчості, а не навколо роботи.

Якщо ви прагнете фінансового благополуччя, то найкоротший шлях до нього — перебудувати своє мислення.

Не менш сильний вплив на нас має найближче оточення: якщо серед ваших друзів заведено вважати, що великі гроші даються тільки важкою працею, забирають більшу частину життя, вимагають принесення в жертву здоров'я або моральних принципів, то, швидше за все, ваші доходи зростатимуть дуже повільно, а підвищення отримуватимете не ви, а ваш колега.

Ми не хочемо бути ізгоями, наш страх остракізму (страх бути вигнаними) і підсвідомість всіляко буде чинити опір виходу з системи. Так само як і наш мозок.

А що думає про гроші ваш мозок?

Основне завдання нашого мозку — забезпечити нам виживання, а не зробити нас багатими та успішними. Мозок почав формуватись мільйони років тому, і його основним завданням було рятувати нас від хижаків, допомагати добувати їжу, адаптуватися до змін середовища. За це відповідали два відділи: рептильний мозок — наші інстинкти та лімбічна система, що забезпечує адекватну емоційну реакцію на подразники.

Але сьогодні ми змушені вирішувати завдання XXI століття, і для цього потрібні інші механізми: розвиток, зміна, навчання чогось нового. Це і створює внутрішній конфлікт, тому що мозок загалом не любить зміни, прагне передбачуваності та оптимізації процесів. Зверніть увагу, як складно нам вбудувати в життя нові звички та скільки зусиль для цього потрібно.

Хороша новина полягає в тому, що коли раніше нам казали, що нервові клітини не відновлюються, то зараз науково доведено, що вони лише цим й займаються. І щойно ми починаємо налаштовувати мозок на зміни, нервові клітини починають створювати нові нейронні зв'язки. Цей процес називається нейропластичністю.

Іншими словами, якщо ви прагнете фінансового благополуччя, то найкоротший шлях до нього — перебудувати своє мислення.

Як налаштувати грошовий потік?

Ми всі вважаємо себе розумними і освіченими людьми, але коли ми дивимося на тих, хто заробляє в рази більше, навіть не маючи, на нашу думку, видатних здібностей, у нас виникає питання «а що ж з нами не так?».

Із нами все так. Не так із тим, що і як ми думаємо, і тут можна виділити три основні пункти, які на це впливають.

 • Як ми сприймаємо себе, хто ми, які ми і де наше місце.
 • Розуміння того, як працює світ, у якому ми живемо.
 • Стратегії, які ми використовуємо у звичайному житті.
 • Ставлення до себе фундамент цієї конструкції, тому що від того, ким ви себе вважаєте і як до себе ставитеся, безпосередньо залежить те, скільки ви заробляєте.

  Якщо ви вважаєте себе негідною людиною, невдахою, у якої все в минулому, ледарем чи самозванцем — великих грошей вам не заробити. Адже ми завжди отримуємо стільки, на скільки оцінюємо себе.

  Протестуйте себе, відповівши на такі питання:

  Ви постійно порівнюєте себе з іншими і частіше програєте у власних очах?

  Ви гостро реагуєте на критику, приймаєте все серйозно?

  Ви більше цінуєте чужу думку і вам складно приймати рішення, не порадившись?

  Ви намагаєтесь не брати на себе відповідальність?

  Ви не схильні цінувати те, що робите, і вам важко приймати похвалу?

  Ви ідентифікуєте себе зі своїми результатами: якщо все вдалося — ви герой, ні — жалюгідний невдаха?

  Ви частіше робите те, що маєте, але не те, що хочете?

  Якщо ви згодні хоча б із деякими твердженнями, то вам варто попрацювати над розвитком власної цінності. Тому що по суті ви найголовніша людина у своєму житті, та, в кого ви повинні вкладати, про кого в першу чергу піклуватися, підтримувати і оберігати. Від того, як ви ставитеся до себе, ким ви себе бачите і як себе проявляєте, безпосередньо залежать ваша якість життя і фінансове благополуччя.

  Про систему, в якій ми живемо

  У нас у всіх різні уявлення про світ, у якому ми живемо, але незважаючи ні на що природні процеси залишаються незмінними. Кожна жива істота на планеті має власну місію — вона полягає в тому, щоб народитися, стати настільки великою і сильною, наскільки це можливо, і почати процвітати: взаємодіяти з навколишнім світом, розвиваючись і примножуючись. І коли ця місія завершується, ми повертаємося в землю і стаємо елементами нового життя.

  Все є частиною системи: ми повинні вирости, використовуючи всі доступні ресурси, навчитися робити те, що в нас найкраще виходить, почати спілкуватися з іншими людьми та приносити користь цьому світу. Наша місія — творити.

  Це стосується і грошей: ви не можете рости, процвітати і розвиватися без такого важливого ресурсу, як гроші. Вам потрібні гроші, щоб вкладати в себе, примножувати ваші можливості та допомагати іншим.

  Тому ідея жити скромно та задовольнятися малим суперечить системі. Чим ви можете допомогти людям, якщо самі потребуєте грошей? Як ви приноситимете користь цьому світу і творите, якщо думаєте тільки про те, як звести кінці з кінцями?

  Як же перестати потребувати?

  Варто зазначити, що в нашій країні згадані стереотипи мислення — сильні, тому що ні у наших батьків, ні у бабусь не було великих грошей. І те, що вони нам вселяли, бути частиною натовпу, не привертати до себе увагу, було вірним способом вижити. Але часи змінилися, більше виживати не треба. Щоб добре заробляти вам потрібно бути видимим і заявляти про себе, зараз в ціні індивідуальність, особистості з харизмою.

  Багато людей думають, що наш світ схожий на сполучені судини, і якщо десь додасться, то десь поменшає. Що гроші можуть закінчитися, перестати приходити, їхній потік може вичерпатися назавжди. Тому відкладають на чорний день, економлять, нічого собі не купують, лають себе, якщо витратили більше, ніж заплановано.

  Ви ж не думаєте, що ви раптом забудете, як дихати чи ходити? Чи що сонце завтра не встане? Гроші будуть завжди.

  Якщо ви кажете собі "ну нічого, інші якось живуть на ці гроші", або "нам достатньо", або "не можна отримати все й одразу" — це шаблони. Чекаєте на чорний день? Він неодмінно настане. Боїтеся, що хтось прийде і забере у вас зароблене? Колись обставини складуться так, що це станеться.

  Такі думки формують стан потреби та незадоволеності.

  І неважливо при цьому, скільки ви заробляєте, — таке відбувається у людей із різним рівнем доходу.

  Про стратегії

  Багато хто думає, що якщо зароблять більше, то почуватимуться краще, але це не факт. Тому що стиль перерозподілу ваших доходів буде тим самим. Чим більше ви заробляєте грошей, тим більше завдань вам доводиться вирішувати — це як перехід на новий рівень. І якщо ви себе старого потягнете в нові обставини — вам це не сподобається. Коли ваші доходи зростають, вам потрібні нові знання про збереження та примноження, а просто вести бюджет вже мало: який сенс дивитися на цифри і витрачати стільки ж.

  Зазвичай люди просто починають вкладатися в покращення якості життя: міняти машини, квартири, одяг, витрачатися на дорожчий сервіс та задоволення. А це призводить до того, що зі зростанням ваших доходів ще швидше починають зростати витрати. І ви не багатієте, а біднішаєте.

  Вам потрібно створювати капітал, фінансовий резерв — збільшувати різницю між доходами та витратами. Чим прибутків більше — тим ви стабільніше.

  Коли ваші доходи зростають, вам потрібні нові знання про збереження та примноження, просто вести бюджет уже не достатньо.

  Не менш важливо закрити борги та кредити. Не витрачайте те, що поки що не заробили.

  Також вам потрібно подумати про свою безпеку, тому що турбота про збереження та примноження нових доходів і придбань збільшує тривожність і занепокоєння. Застрахуйте ваше життя, ваше майно та здоров'я. Тоді за непередбачених обставин усе покриють страхові виплати, і вам не доведеться виймати гроші з власного гаманця.

  Інвестуйте. Гроші мають працювати. Зараз на ринку багато брокерів, які можуть розповісти, як заробляти повільно, але вірно, є багато курсів фінансового благополуччя. Або знайдіть наставника, якому довіряєте.

  Але найнадійніші інвестиції — це інвестиції в себе, у свій розвиток та освіту. Чим більше ви вкладаєте у себе, тим більша віддача.

  Такий же принцип вірний для всіх вкладень: чим більше ви обмежуєте себе і економите, тим менше до вас приходить. Гроші не даремно асоціюють з енергією, чим цінніше те, що ви віддаєте, тим більше вам повертається, це як вдих і видих. Щоб одержати, треба віддати.

  Варто вам замислитись про те, як ви хочете жити через 10 років, турбота про фінансовий добробут вийде на передній план. Тому, чим швидше ви почнете працювати над своїми відносинами з грошима, думати і робити те, що раніше ніколи не робили, тим швидше ви досягнете визначних результатів.

  Джерело: ukr.media

  No votes yet.
  Please wait...
  Поділіться своєю любов'ю

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *