Ці 23 навички у спілкуванні допоможуть пришвидшити кар’єрне зростання

Хто з офісних робітників не мріє стати "топовим"? Але не усім це вдається. Трапляється таке, що у працівника і досвід великий, і знання з навичками відмінні, а він роками сидить на одному місці, а його активний, товариський колега лише рік як влаштувався, і вже підвищення отримав, ось-ось перебереться у окремий кабінет. Просто везіння? Ні, швидше вміння знайти спільну мову з усіма, заявити про свої таланти і створити відчуття своєї незамінності. Зараз ми розповімо про те, як освоїти подібний талант, щоб просування по службі стало здійсненою мрією, інформує Ukr.Media.

Чесність — понад усе

Роботодавці хочуть отримувати точну своєчасну інформацію не лише про бізнес-процеси, а й про своїх співробітників. Якщо ви припустилися помилки, десь сумніваєтеся, або у чомусь не впевнені, вмійте визнавати це і вчіться не робити цього знову. У питаннях чесності важливими є навіть такі смішні моменти, як крадіжка канцелярії з офісу або ранній відхід з роботи, якщо ніхто не дивиться. Завжди поводьтеся так, ніби за вами хтось спостерігає, це дуже важливий момент.

Розвивайте самодисципліну

Дотримання трудової етики завжди йде на користь кар'єрному зростанню. Виконуйте свої поставлені цілі, дотримуйтесь термінів і працюйте у міру своїх можливостей, та навіть трішки більше. Якщо ви сподіваєтеся колись стати босом, вам, зрозуміло, потрібно розвивати самодисципліну. Без вміння керувати собою неможливо керувати іншими. Приходьте на роботу вчасно, не піддавайтеся спокусі пропускати ті нудні зустрічі, які вас не стосуються.

Вчитися потрібно завжди

Щоб плідно працювати у компанії довгі роки, збільшуючи свій статус і заробітну плату, потрібно постійно самовдосконалюватися і покращувати свої навички. Світ бізнесу дуже мінливий, а ви повинні і через 5-10 років бути компетентними у своїй сфері. Люди, які зацікавлені у власному навчанні та бажають передати знання іншим, стають безцінними. Не бійтеся вчитися у керівництва. Якщо ваш роботодавець вас чомусь вчить, умовно, навіть оплачує вам якісь курси, про що ви його попросили, ви одразу підвищуєте свою цінність у його очах. Між вами виникає психологічний зв'язок, на якому побудовані різні відносини.

Не забувайте про людяність

Роботодавцям і менеджерам подобається, коли з ними працюють люди, які легко ладнають і з ними, і з колективом, які крім ефективності створюють сприятливу атмосферу на роботі. Потрібно залишатися людиною навіть у найбільш напружені моменти, коли не вистачає часу, терміни горять або щось не вдається. Якщо ви зможете знайти гармонію з людьми, з якими ви працюєте, і будете турбуватися не лише про свій стан, але й про стан оточуючих, ви станете загальним улюбленцем.

Не бійтеся демонструвати свій героїзм

Якщо під час роботи ви зможете заощадити для компанії гроші, ресурси і час, будете вирішувати завдання не за 10 кроків, а за 3, то це допоможе вам зарекомендувати себе. Не бійтеся це показувати, це ваша перевага, не бійтеся це демонструвати, країна повинна знати своїх героїв!

Будьте вірними своїй компанії і на роботі, і поза її межами

Роботодавці не хочуть мати справу з людьми, які вимагають особливого підходу, яким не можна довіряти, яких не можна зробити представниками компанї. Ваша лояльність повинна проявлятися у всьому: і у ставленні до справи, якою ви займаєтеся, і у тому, що ви повідомляєте про компанію поза її межами (у тому числі, й у соціальних мережах). Ваш образ у соціальних мережах повинен відповідати цінностям вашої організації.

Не бійтеся зближуватися з керівництвом

Ваше вміння спілкуватися з керівництвом і співробітниками говорить лише про те, що у вас добре налагоджена комунікація. Абсолютно немає нічого поганого у тому, якщо ви будете ближчими до керівництва, ніж до менеджерів або до тих, з ким ви працюєте. Не варто забивати собі голову думками: "А якщо мене почнуть вважати підлизою, будуть думати, що я хочу вислужитися". Немає нічого поганого у тому, що вас більше цікавить спілкування з топ-менеджерами, якщо ви хочете запозичити їх досвід, навчитися чомусь для себе, якщо ви відчуваєте, що вам потрібне підвищення. Якщо ви завдяки своїм комунікаційним умінням отримаєте підвищення, це буде, напевно, цілком заслуженою подією.

Вирішуйте дрібні проблеми і великі конфлікти відкрито

У кожної людини свій стиль роботи, свій темп роботи і стиль реагування на певну ситуацію. Зрозуміло, проблеми є неминучими, коли люди працюють разом, особливо за умов, коли робота стає другою домівкою, де ви проводите майже весь свій час. Проблеми повинні вирішуватися у відкритій формі (майже усі, якщо лише це не стосується якихось інтимних речей). Ніколи не обговорюйте проблеми окремо з людьми, оскільки інша людина може відчувати, що нею нехтують або від неї щось приховують. Краще усе це робити на якихось зборах. Якщо ви робите якісь офіційні заяви, це має робитись за допомогою електронної пошти, і звичайно ж, ви повинні вставити у копію усіх учасників, щоб система вашого спілкування була прозорою і зрозумілою. Це вас буде характеризувати як надійну і відкриту людину. Зрозуміло, прозорість повинна підтримуватися на усіх рівнях, щоб не було плутанини, щоб не було пліток, щоб не було вимагання.

Підтримуйте тих, хто правий, а не тих, з ким ви краще товаришуєте

Будьте прямолінійними, навчіться висловлювати свої погляди і думки переконливим чином. Якщо ви бачите, що певна людина помиляється, не бійтеся сказати про це, підтримуйте людей лише тоді, коли вони праві, а не тому, що вони ваші друзі.

Остерігайтеся випадкових любовних зв'язків на роботі

Несерйозний службовий роман може грати проти вас. Подібні речі за собою тягнуть неприємний шлейф, який може залишитися з вами назавжди і стрибати з компанії у компанію. Навіщо вам це потрібно?

Важливі речі повідомляйте за цілковитої тиші

Ніколи не вимовляйте якусь важливу промову або презентацію у шумному місці, тому що це може призвести до непорозумінь. Хтось не зрозуміє, щось не почує, і усе це "поїде" не у тому напрямку. Будьте уважними до моментів, коли вам потрібно донести важливу інформацію, яку хтось повинен сприйняти, щоб потім діяти і працювати певним чином. Виробіть звичку використовувати планувальники, щоб не забувати важливі дати і завдання.

Проявляйте ініціативу у вирішенні особистих конфліктів

Не критикуйте і не висміюйте своїх колег. Це може призводити до конфліктів або нерозуміння і створювати нездорову атмосферу у колективі. Якщо раптом конфлікт трапився, не чекайте, що інша людина самостійно прийде до вас і обговорить те, що сталося. Швидше за все, людина закриється, тому беріть ініціативу до власних рук і йдіть першими на контакт. Навчіться говорити про те, що сталося. Ніколи не звинувачуйте своїх колег, спробуйте зрозуміти, де були винними ви, і скажіть про це. У такий спосіб ви зможете побудувати конструктивну розмову.

Залишайте особисті проблеми поза межами офісу

Намагайтеся не приносити свої проблеми на роботу, тому що це, по-перше, заважає зосередитися на завданнях, а по-друге, це нікому ще не робило добра.

Слухайте правильно

Слухання може здатися дуже простою навичкою. Треба просто сидіти, слухати, мовчати та кивати головою. Насправді, це дуже потужний інструмент, який дедалі більше цінується серед бізнес-лідерів і підприємців. Активне слухання на 100 % збагатить ваші відносини на робочому місці, підвищить вашу продуктивність і продуктивність групи. Якщо ви розумієте що, наприклад, у разі конфлікту ситуація напружена до межі і негативу уникнути не вдасться — переведіть це непорозуміння у позитивне русло за допомогою активного слухання. Вислухайте вашого опонента дуже уважно. Активне слухання — ключ до отримання максимальної віддачі від розмови. Воно має безліч особистих і міжособистісних переваг. За статистикою, людина зазвичай слухає когось з ефективністю лише у 25 %, тобто 75 % отриманої інформації просто "відлітає у трубу". Щоб слухати активно, потрібно максимально зосередитися на тому, що говорить ваш опонент, а не на тому, що буквально означають його слова. Тобто, потрібно намагатися розуміти сенс вимовлених слів, вловлювати від людини основну ідею сказаного. Це переводить відносини на більш глибокий рівень.

Не додумуйте замість людей

Коли ви ведете ділову бесіду, дайте людині висловитися, дайте їй закінчити думку, не перебивайте. Не піддавайтеся бажанню вигадати, що б сказала далі ця людина, не додумуйте за людей. Потрібен час, щоб зрозуміти сенс того, що стоїть за словами людини. Але це того варте. Коли у фірмі складається позитивне середовище, де на будь-якому рівні цінується слухання, то продуктивність збільшується у кілька разів. Для людей дуже важливо мати можливість висловити свою думку і знати, що вона буде почута.

Помічайте невербальні сигнали

Обов'язково стежте за мовою тіла, за рухом очей, за рухом рук і зміною тону голосу. У такий спосіб ви зрозумієте, які саме почуття відчуває ваш співрозмовник Така чуйність — прояв активного слухання, яке для вас має безліч особистих переваг: воно зменшує стрес, ви на певний час відпускаєте особисті проблеми і турботи. Дозвольте собі повністю зануритися у те, що говорить хтось інший. Це створить довірчі відносини.

Не відволікайтеся під час розмови

Підтримуйте зі співрозмовником гарний зоровий контакт. Так би мовити, розмовляйте "очі у очі". Уникайте будь-яких занять під час бесіди, не відволікайтеся від співрозмовника, ставте питання, які вимагають більш повних відповідей.

Позбавтеся від слів-паразитів, але не від пауз у мовленні

Тепер обговоримо, як правильно викладати свої думки. Основний момент — уникати всіляких "а" "о"," і " і слів-паразитів. Спробуйте позбутися від усього цього, щоб звучати більш переконливо і здаватися впевненими. Відстежуйте ці моменти і не бійтеся того, що ваше мовлення може бути дуже повільним. Насправді, коли людина говорить розмірено, її співрозмовник краще сприймає інформацію. Не бійтеся пауз і не бійтеся незручностей, дайте собі час на обдумування наступної фрази.

Вмійте заводити розмови без якогось важливого змісту

Мистецтво розмов "small talk" (без важливого змісту) — це відмінна навичка для того, щоб вільно і без сорому вміти завести бесіду з будь-якою людиною. Щоб уникнути незручного мовчання з людьми і встановити контакт, можна використати безпрограшний план — завести розмову про родину, рід занять, відпочинок, мрії. Ці теми допоможуть вигадати тему для обговорення. Ця нейтральна, світська бесіда допоможе вашому співрозмовнику розслабитися, що дасть вам можливість знайти з ним спільну мову.

Шпаргалки допомагають

Якщо вам належить висловити свої думки роботодавцю, колегам або діловим партнерам за певну кількість часу, то, звичайно ж, вам потрібно написати собі підказку, написати собі план, а ще краще порепетирувати.

Ведіть ділове листування у робочий час

Вміння вести робочу переписку — важливий момент у питанні успішної комунікації. Багатьох людей дратують листи у неробочий час, повідомлення у соціальних мережах або у месенджерах стосовно робочих питань. Якщо ви пишете комусь з робочими питаннями у позаробочий час, особливо у соцмережі, це характеризує вас як людину, яка нешанобливо ставиться до чужих особистих кордонів. Якщо вам не вдається у робочий час опрацьовувати ділові моменти, то ви є недостатньо ефективними. Помилковою є думка стосовно того, що людина, яка бере роботу додому — відмінний працівник. Ні, вона просто не може впоратися з нею у робочий час у межах офісу.

Доносіть інформацію без зайвої води

Коли ви пишете лист, що стосується роботи, намагайтеся, щоб у ньому було прописане таке: коротка інформація про вас (хто ви, представником кого ви є та інше), причина, з якої ви написали, власне зміст питання. Електронні листи не мають бути величезними — уникайте зайвої води і непотрібних подробиць. Це є гарною політикою не лише для письмового, але й для усного спілкування. Вмійте чітко викладати головне і потім швидко переходьте до вирішення питання.

Навчіться слухати критику

Люди, які не вміють слухати конструктивну критику, — це люди, які бажають жити у своєрідному "міхурі". Емоції часто заважають нам чути важливі моменти, які можуть зробити нас успішнішими. Нам, звичайно ж, страшно і неприємно, коли інші люди говорять про нас не зовсім те, що ми хотіли б почути, але це необхідно. І найскладніше, коли ви чуєте критику на свою адресу, — це не розвернутися і піти, а запитати людину, що вона думає з цього приводу, як вчинила б вона. Тобто вміння отримувати правильні поради — теж важлива комунікативна навичка.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *