Як не втратити свою репутацію і не нажити ворогів у колективі: популярні помилки у діловому етикеті

Про те, як встежити за усіма тенденціями ділового етикету і не дати своїм помилкам вплинути на репутацію, ми вам зараз розповімо, інформує Ukr.Media.

Забувати про цінності компанії

Цінності — ключовий елемент культури компанії. З боку це може здаватися непомітним, але саме вони визначають те, як будуть будуватися відносини всередині команди, спілкування з клієнтами і партнерами. Кожен вдало завершений проект і нова підкорена вершина є відображенням якоїсь цінності.

Дуже важливо, щоб співробітник не просто сприймав цінності як девізи, що надихають, а щиро перейнявся ними і транслював їх у щоденній роботі. Тобто буквально жив ними. Існує навіть такий принцип — Living our Values (життя за нашими цінностями).

Берегти "спасибі" для особливих випадків

Ми часто зіштовхуємося з помилкою, що необов'язково дякувати людям за щоденні робочі досягнення. Такий підхід можна зустріти не лише у діловій сфері. Насправді сказати "спасибі" можна у будь-який момент, не чекаючи на грандіозні перемоги. Спробуйте дякувати колегам навіть за звичайні робочі моменти: вчасно зданий звіт або вдало проведений дзвінок. І ви помітите, як покращаться відносини з командою.

Recognition (принцип визнання) має бути закладений у ДНК компанії і існувати на усіх рівнях: від керівника до команди, від команд до керівників, під час спілкування з партнерами і клієнтами.

Не опрацьовувати помилки

Помилки, що здійснюються під час роботи, можуть стати лакмусовим папірцем для колективу. "Проявляється" те, як команда ставиться до недоліків один одного, і наскільки ви готові брати на себе відповідальність не лише за досягнення, а й за помилки. Спробуйте зрозуміти, що можна зробити для того, щоб виправити ситуацію, і обговоріть усі варіанти з командою.

Крім того, час у бізнесі — один з найдорожчих ресурсів, тому його краще витратити на обговорення розвитку проекту і пошук ефективних інструментів для мінімізації ризику повторної помилки у майбутньому.

Ставитися до digital-етикету як до мінливої новомодної тенденції

Може здатися, що зараз стає складніше встежити за усіма тенденціями етикету. Ще кілька років тому ми не зіштовхувалися з такою великою кількістю правил. Наприклад, тепер нас може обурити аудіоповідомлення від людини, з якою ми ледь знайомі.

Насправді усе набагато простіше, ніж здається. Цифровий етикет заснований на базових принципах шанобливого ставлення один до одного і до чужих кордонів. Тому, щоб бути ввічливим співробітником у digital-середовищі, намагайтеся у всьому проявляти турботу до співрозмовника. Якщо ви хочете зв'язатися з партнером або новим знайомим — запитайте, у якому месенджері йому зручніше спілкуватися. Коли ви пишете повідомлення — спробуйте вмістити усю інформацію у одне SMS. Якщо повідомлення надіслали вам, але немає часу відповісти — можна написати, що ви відреагуєте на нього трохи пізніше.

Особливу увагу варто приділити етикету голосових повідомлень. Головне правило тут — надати співрозмовнику вибір. Тому завжди краще уточнити: чи не проти ваш колега або партнер, якщо ви надішлете йому голосове повідомлення.

Порада "телефонуйте колегам у робочий час і не дзвоніть у неробочий" у реальному житті прозвучить непереконливо. Адже іноді бізнес-питання не чекають, коли у нас почнеться робочий день або закінчиться обід. Якщо дзвінок не можна перенести і потрібно зв'язатися з колегою після 19:00 — попередьте співрозмовника у повідомленні і вибачтеся за те, що вирішуєте питання у неробочий час. Можна написати, наприклад, таке повідомлення: "Я розумію, що дзвонити у неробочий час не варто, але важливість питання змушує нас приділити йому увагу саме зараз".

Не приділяти достатньо уваги підготовці до онлайн-зустрічей

Для віддаленої та гібридної роботи також з'явилися певні правила, і значна частина цих "законів" стосується онлайн-дзвінків. Основний принцип шанобливого ставлення до ваших співрозмовників: ввімкнена камера. Відеотрансляція показує учасникам зборів, що ви залучені у комунікацію і не відволікаєтеся на інші справи.

Технічні особливості онлайн-дзвінків припускають затримку передачі зв'язку, тому зустріч мине максимально ефективно, якщо один зі співрозмовників візьме на себе ведення і модерацію зустрічі. З боку це виглядає як робота ведучого: передача слова певному колезі, навідні запитання і усне підсумовування домовленостей.

Забувати про базові правила етикету

На роботі ми не лише професіонали, а й особистості зі своїми інтересами, поглядами на життя і переживаннями. Тому наше спілкування не має обмежуватися вирішенням робочих завдань. Згадайте, як змінюється ставлення до колег, коли ми дізнаємося про їх улюблені фільми, книги або хобі, про які ми й не здогадувалися. Знаючи більше про життя один одного, ми починаємо цінувати спілкування ще сильніше. І звичайно, дуже важливо дбайливо та терпляче ставитися до особистих інтересів і поглядів колег.

Щоб уникнути цих помилок, не бійтеся великої кількості правил і норм, за якими ви можете не встигати. Головне — будьте відкритими для нового, не бійтеся припускатися помилок і обговорювати їх, а також намагайтеся завжди проявляти повагу до колег і партнерів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *