Як спілкуватися за допомогою голосових повідомлень: 7 правил етикету

Рік тому у всіх месенджерах з'явився новий спосіб спілкування зі співрозмовником. Спочатку він багатьом припав до душі, але виявилося, що у нього багато не тільки плюсів, але і мінусів, інформує Ukr.Media.

Ми склали список правил поведінки, яких слід дотримуватися.

Поважайте час співрозмовника

Намагайтеся висловлювати свої думки коротко і по справі. Не у всіх є час на те, щоб протягом п'яти хвилин слухати ваш голос. Будьте готові до того, що вам дадуть відповідь не відразу. Навіть якщо ви побачили, що ваше повідомлення прочитали, не закидайте співрозмовника гнівними посланнями з серії "Чому ти мені не відповідаєш?". Так ви точно не прискорите процес відповіді, краще просто спокійно почекайте.

Говоріть так, щоб вас можна було почути

Іноді відправник говорить настільки тихо, що почути його не допомагає навіть наявність навушників. Одержувач войс-повідомлення може перебувати в дорозі, погодьтеся, що в метро, трамваї або автобусі прослухати запис від початку і до кінця практично неможливо — заважає сторонній шум.

Не порушуйте особистий простір оточуючих

Зазвичай, люди, які працюють вдома, часто використовують голосові повідомлення. Прослухати їх послання для тих, хто працює в офісі, величезна проблема. Так як не дуже хочеться присвячувати своїх колег в особисте життя друзів, та й робочій обстановці заважають нескінченні переговори на сторонню тему. До того ж навряд чи сусідам по кабінету буде приємно підслуховувати вашу порожню балаканину. Вдома теж слухати таке повідомлення не завжди буває комфортно — потрібно усамітнитися, адже повідомлення адресовано вам, а не родичам. Та й домочадці навряд чи зрадіють, що ви віддасте перевагу такому дивному спілкуванню замість їх компанії.

Не навантажуйте співрозмовника зайвою інформацією

Тривалі повідомлення слухати досить важко, тому оптимальний варіант для голосового повідомлення — 20-40 секунд, за які ви цілком встигнете озвучити своє прохання.

Якщо ви, наприклад, вирішили позичити у подруги туфлі, то не варто розповідати довгу передісторію про те, як у вас зламався каблук на вашій улюбленій парі взуття. Просто запитайте, чи не може вона дати вам свої, так як ваші не можна використовувати. Уникайте зайвих подробиць.

Не кричіть на співрозмовника

Деякі люди, почавши емоційно розповідати щось, переходять на крик. Особливо помітно це стає в голосовому повідомленні. Навряд чи комусь сподобається, коли на нього кричать. Намагайтеся говорити спокійно і розмірено.

Дефект мови

Ні для кого не секрет, що у кожної людини є свої інтонації і особливості розмовної мови. Якщо ваша дикція далека від ідеальної, то не варто зловживати голосовими повідомленнями. Навряд чи вам вдасться донести свою думку до співрозмовника.

Вибір співрозмовника

Якщо вам лінь друкувати або треба відправити занадто великий текст, то, зрозуміло, простіше відправити голосове повідомлення. Однак варто враховувати, кому ви можете його відправити, а кому ні. Голосовий меседж передбачає певну ступінь близькості між відправником і одержувачем. Ви цілком можете відіслати свій голос коханій людині або друзям, але лише у тому разі, якщо вони не затяті противники цього методу спілкування. А ось ваш начальник навряд чи прийде в захват від п'ятихвилинного розповіді про термінові документи на роботі, для цього випадку більше підійде коротке текстове повідомлення.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *