Як знайти роботу, якщо вам — за 40

Пошук роботи, коли вам більше ніж 40 років, це божевілля у всіх його проявах. Наша реальність така, що чим більше вам років, після страшної цифри «сорок», тим важче знайти роботу. Особливо якщо ви — жінка. Але, як то кажуть, не будемо сумувати, а подивимося правді в очі і з'ясуємо, що з цією самою правдою можна зробити, інформує Ukr.Media.

Пошук роботи після 40 років можна звести до трьох напрямків. Перше, це пошук більш високооплачуваної роботи, ніж у вас є зараз. Друге, це пошук більш-менш нормальної роботи, з нормальною зарплатою. Третій напрямок — це пошук будь-якої роботи, тому що треба.

Пошук більш високооплачуваної роботи

Якщо вам не пропонують більш високооплачуваної роботи, то значить, доведеться зайнятися новим працевлаштуванням самостійно. При пошуку більш високооплачуваної роботи, перш за все, слід звертати увагу на такі факти:

Вимоги до кандидата

Вакансії, які починаються з «досвід роботи не обов'язковий» і «заробітна плата від 70000 грн» автоматично відносяться до «розводу» або до мережевого маркетингу, і розсудливі люди на такі вакансії не відгукуються. Взагалі, вас повинні насторожити занадто невисокі вимоги до кандидата і пропозиція занадто високої (для даного регіону) заробітної плати. У 99,9 % випадків це шахраї або представники туманних мережевих організацій.

Віковий ценз

Законодавство забороняє відсівати кандидатів за гендерною ознакою і за віковим цензом, тобто роботодавець не має право написати, що на дану вакансію потрібен чоловік у віці до 35 років, хоча саме таких кандидатів і шукають 80% роботодавців. Чим вищою є пропонована заробітна плата, тим вищий шанс, що роботодавець вибере саме чоловіка, молодого чоловіка. Заради справедливості слід зауважити, що жінки після сорока років, що володіють безсумнівним професійним досвідом, можуть зацікавити роботодавця, але вимоги до них, зазвичай, набагато вищі.

Що робити?

Перш за все, якщо ви претендуєте на більш високу заробітну плату, ніж та, яка у вас зараз є, спочатку гарненько подумайте, а чи варто щось міняти. Соціологи наводять невтішні цифри, понад 60 % роботодавців свідомо завищують рівень заявленої у вакансії заробітної плати або замовчують до пори до часу про постійні штрафи, депримування, неоплачувану переробку, що в результаті призводить до показників заробітної плати значно нижче заявленої. Однак, якщо ви все добре подумали і вирішили ризикнути, то наступні поради для тих, кому за сорок варто прочитати більш уважно:

– для отримання більш високооплачуваної роботи в 80% випадків необхідна наявність особистого автомобіля. Якщо у вас його немає, то робіть висновки;

– чим старше ваш вік, тим ціннішими в плані своєї професії ви маєте бути для роботодавця. Позитивні характеристики, грамоти, реальні показники ваших досягнень обов'язкові;

– чим старше ваш вік, тим краще ви повинні виглядати. Геть зайву вагу, пігментні плями, хімічну завивку на голові і старі костюми з блискітками;

– наявність фізичного здоров'я — один із найважливіших моментів працевлаштування для жінок після 40 років. Тому здоровий спосіб життя і дбайливе ставлення до себе має стати вашою релігією.

І головне правило: не потрібно обманювати про свій вік на співбесіді, потрібно залишатися у своєму віці, але бути молодими душею і тілом, та мати незаперечні професійні навички.

Пошук більш-менш нормальної роботи

Хочемо зауважити, що якщо для вас більш-менш нормальна робота — це сидіння в офісі перед комп'ютером, з гідною, повністю офіційною зарплатою, то такої роботи сьогодні просто не існує. Вже давно ніхто не платить зарплату за просте сидіння в офісі, тим більше жінкам за сорок років.

Оптимальним варіантом у пошуку більш-менш нормальної роботи з адекватною заробітною платою, буде пошук роботи у сфері торгівлі. Продавці-консультанти, касири, менеджери з продажу — ось саме та стихія, де може себе знайти жінка після сорока років.

Рекрутери стверджують, що жінки після сорока років, які мають професії у сфері освіти та медицини, рідко знаходяться в пошуку нової (іншої) роботи, тому що, по-перше, вірні своїм принципам і своїй почесній роботі, а по-друге, розуміють, що умови роботи і рівень заробітної плати приблизно скрізь однаковий для даної галузі.

Пошук будь-якої роботи, тому що треба

Найбільш неприємний варіант розвитку ситуації, з одного боку, але з іншого, мабуть, і найбільш виграшний. Коли нема, чого втрачати, можна отримати все. Але в даній ситуації головне, це техніка безпеки в пошуках будь-якої роботи. Отже, жінка за сорок років, яка не має додаткового заробітку і заможних родичів, та не має високих професійних навичок, шукає роботу.

Фахівці наполегливо рекомендують особливо ретельно відбирати джерела, де були розміщені вакансії і надавати перевагу виключно перевіреним сайтам з працевлаштування та спеціалізованим газетам. Прекрасно допомагає в даній ситуації і Центр зайнятості, де вам дійсно допоможуть і запропонують роботу, може бути не таку «круту», на яку ви розраховували, але зате перевірену і без шахрайства.

Ніколи не створюйте ІП на своє ім'я, не беріть позик, не вносьте останні гроші, якщо цього вимагає ваш новий роботодавець.

Не бійтеся освоювати нову професію, спеціальність, можливо, саме вона і виявиться вашою злітною смугою у плані кар'єрного росту.

І головне, більшість великих бізнесменів зі світовим ім'ям, досягли професійних висот і матеріальної стабільності, почавши своєї справу після 40 років.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *