Нацбанк почав друк банкнот номіналом 1000 гривень

Банкнотно-монетний двір НБУ розпочав друк банкнот номіналом 1000 гривень. Про це повідомили у вівторок, 1 жовтня, у прес-службі НБУ. Нові 1000-гривневі банкноти друкують у банкнотно-монетному дворі НБУ. В обіг вони надійдуть з 25 жовтня, інформує Ukr.Media.

«Передусім Національний банк планує ввести в обіг близько 5 млн таких банкнот. Банкнота номіналом 1000 гривень має понад 20 елементів захисту, що дозволяють гарантовано підтвердити її достовірність», — йдеться в повідомленні.

У НБУ відзначили, що банкнота має елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту — «віконну» захисну стрічку та елемент SPARK. Ці елементи з оптично змінним ефектом: при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрям руху фонового зображення стрічки, а колір елементу SPARK поступово змінюється від золотистого кольору до нефритового.

Нагадаємо, в Україні вже до кінця поточного року з'являться монети номіналом п'ять гривень, а монети 10 гривень з'являться вже у 2020 році. Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжними засобами в Україні з 1 жовтня поточного року. З того часу їх не будуть приймати під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обігу.

Заступник голови Національного банку України Сергій Холод сказав, що з початку жовтня розпочнеться поступове вилучення монет номіналом 25 копійок. Але на відміну від монет 1, 2 і 5 копійок, монети номіналом 25 копійок поки залишатимуться в обігу, і ними можна буде розраховуватися.

За словами заступника, монети номіналом 25 копійок, які будуть потрапляти банки, не будуть повертатися назад в оборот, і поступово їх буде ставати все менше. Він також зазначив, що вилучення монет проводиться для зручності користувачів.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *