Найбагатші люди минулого, до яких нинішнім товстосумам дуже далеко

За даними Forbes, перші рядки рейтингу мільярдерів зайняли: творець Tesla і SpaceX Ілон Маск ($219 млрд), засновник Amazon Джефф Безос ($171 млрд), і директор групи компаній Louis, Vuitton, Moët, Hennessy, Бернар Арно ($158 млрд). Такі суми навіть складно уявити, але і вони не зрівняються з достатками багатіїв минулого, інформує Ukr.Media.

Хто ж був найзаможнішою людиною в історії?

#7 — Вільгельм I Завойовник

Стан герцога Нормандії, а потім і першого короля Англії, оцінюється від $209 до $229 млрд. Вільгельм почав правити в 1066 році після нормандського завоювання. Саме він заснував єдине англійське королівство, сформував сильну армію, флот і зайнявся будівництвом кам'яних фортець, які сьогодні є візитною карткою Великобританії. До речі, першою з них став відомий на весь світ Лондонський Тауер, зведений в 1078 році.

#6 — Якоб Фуггер

Свого часу німецький банкір і торговець став найбагатшою людиною Європи. Завдяки підприємливості Якобу Фуггеру вдалося нажити капітал в $221 млрд. Стан накопичив за рахунок торгівлі текстилем в Італії. Також Фуггер займався видобутком дорогоцінних металів у Богемії та Угорщині.

#5 — Асаф Джах VII

Напевно, це ім'я теж знайоме не багатьом, під час свого правління він був одним з найбагатших людей на планеті. Асаф Джах VII — останній Нізам (правитель) Хайдарабаду і Берара (князівства у складі Британської Індії). Усман Алі Хан Бахадур (ім'я при народженні) взяв кермо влади в 1911 році. Завдяки його зусиллям в регіоні почала розвиватися освіта, будувалося більше залізниць і проводилася електрика. Сам же Асаф Джах VII примножив свій капітал до $230 млрд.

#4 — Микола II

Миколу Олександровича Романова можна вважати найвпливовішим російським монархом. Стан останнього російського царя оцінюється в $300 млрд. Більшу частину доходу Миколи II становив прибуток від земель, які перебували під владою феодалів. Плюс дивіденди від промислових активів і торгівлі.

Цікавий факт: Російська православна церква зарахувала Миколу Олександровича до лику святих, тому царя сміливо можна називати найбагатшим святим в історії.

#3 — Ендрю Карнегі

Трійку лідерів замикає американський підприємець з капіталом $310 млрд. Ендрю Карнегі народився в дуже бідній сім'ї і мріяв стати бізнесменом. Так і вийшло. Карнегі накопичив певну суму і почав інвестувати гроші в ряд компаній. Це допомогло заснувати сталеливарне підприємство U. S. Steel, яке процвітає і сьогодні (друге найбільше в США). Стан Ендрю Карнегі оцінюється в $310 млрд. Більшу частину грошей він витрачав на благодійність.

#2 — Джон Рокфеллер

Ім'я американського підприємця вже давно стало прозивним, адже Рокфеллер — перший офіційний доларовий мільярдер в історії. Його статок у $340 млрд і сьогодні здається космічним. Джону Рокфеллеру вдалося досягти таких висот ще на початку XX століття завдяки створенню нафтової корпорації Standard Oil. Підприємець також займався благодійністю, побудував Рокфеллерівський і Чиказький університети.

#1 — Манса Муса

Здивовані? Ще б пак, адже на першій сходинці рейтингу не американський мільярдер-філантроп, а правитель африканської держави. Манса Муса, або Муса I, перебував на чолі держави Малі (XIII-XV століття) близько 25 років. За цей час країна досягла піку свого розвитку і культурного процвітання. Муса I був побожним мусульманином і будував мечеті по всій Африці. За оцінками істориків він мав статки в $400 млрд.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *