Про що не можна брехати на співбесіді, а де можна трохи прикрасити

Бажання влаштуватися на високооплачувану роботу, де вас будуть цінувати, давати можливість розвиватися, властиво практично кожній людині. І першим кроком до здобуття посади мрії є співбесіда. Хочеться показати себе в найкращому світлі. І не завжди чиста правда — це можливість справити враження на співробітника HR-відділу, інформує Ukr.Media.

Навичка

Кожна вакансія передбачає наявність у кандидата певного списку навичок. Ви, безумовно, знаєте свої сильні сторони, тому немає нічого поганого в тому, щоб трохи перебільшити.

Ви можете кілька прикрасити картину, якщо навик не має ключового значення, не позначиться на якості вашої роботи. Однак брехня категорично неприпустимо, якщо навик критично важливий для виконання посадових обов'язків.

Припустимо, навик — знання англійської мови. Якщо ви наймаєтеся менеджером з продажу в компанію, яка орієнтована тільки клієнтів вашої рідної мови, але цей навик вказаний в анкеті, ви можете поставити плюс. І неважливо, що підручник з англійської не відкривався зі школи, навряд чи хтось коли-небудь викриє вас. Однак якщо вакансія — перекладач, брехати про знання англійської досконало при досить мізерному словниковому запасі не можна. Навіть якщо ви впевнені, що дуже навчені і після найму будете займатися днями і ночами та вийдете на новий рівень.

Минула робота

Ви можете трохи перебільшити розмір своєї заробітної плати, це покаже вас як фахівця, якого цінували і працю якого були готові оплачувати. Навіть якщо роботодавець вирішить перевірити (що, згідно зі статистикою, трапляється рідко), завжди можна послатися на те, що частину суми ви отримували "в конверті". Також допустимо збрехати про те, чому ви зважилися на пошуки нової роботи. Навіть якщо на попередньому місці були нестерпні умови праці, холодно, сиро, постійні переробки без оплати, про це краще промовчати. Фахівці з найму не трудова інспекція, співчуття вони не проявлять. Однак ваш образ кандидата буде зіпсований позначкою "примхливий", "вічно всім незадоволений". Тому краще сказати, що ви прагнете повністю реалізувати свій потенціал, розширити коло обов'язків, вийти на новий рівень. Тоді ви будете виглядати як людина, спрямована в майбутнє, а не сумно зітхає про минуле.

Однак брехати не можна про роботу в принципі. Не намагайтеся включити в своє резюме відомості про ту компанію, в якій ніколи не працювали, якось завищувати займану посаду, посилаючись на те, що в трудовій книжці з якихось внутрішніх причин вона не відображена. Саме ці моменти перевіряти менеджери по найму будуть. По-перше, зараз доступна електронна база даних. І якщо раніше можна було якось прибрехати, то тепер така брехня швидко буде викрита, досить фахівцеві з працевлаштування направити тільки запит. По-друге, бажаючи отримати вичерпну інформацію про кандидата, він неодмінно зв'яжеться зі своїми колегами з вашого попереднього місця роботи.

Минуле і майбутнє

Навіть якщо ви наймаєтеся на посаду на короткий час, щоб перекантуватися в пошуках чогось більш перспективного, вам зовсім не обов'язково повідомляти про це. Придумуйте грандіозні плани, імпровізуйте, розпишіть перед співробітником світле майбутнє організації, якщо ви будете найняті. Хтозна, можливо, ця посада дійсно надихне вас.

А ось про те, що залишилося в минулому, краще не брехати, особливо це відноситься до причини звільнення. Всі ми можемо припуститися помилки, порушити трудову дисципліну. І брехати про це не варто. Дана інформація перевіряється, особливо якщо йдеться про найм на високооплачувану посаду.

Про що брешуть кадровики

Так, вони також свідомо брешуть під час інтерв'ю або вводять в оману.

Перше — плинність кадрів. Подивіться, якщо оголошення про найм співробітників з'являється із завидною регулярністю, то це свідчить про те, що персонал особливо не затримується.

Друге — кар'єрне зростання. "Попрацюйте пів року за вельми скромну платню, потім вас підвищимо, будете купатися в грошах".

Зрозуміло, що відразу платити багато співробітнику без досвіду може не кожна організація. Але подібні обіцянки, що йдуть в ногу з плинністю — знак того, що компанія практикує таку схему. Новачків змушують працювати за мінімалку, потім звільняють як нібито не пройшли випробувальний термін (і так, роботодавець знайде до чого причепитися), щоб потім повторно здійснити найм. Таким чином, компанія користується дешевою робочою силою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *