Садівник випадково знайшов стару фігурку, проте господар будинку вирішив, що вона не є цінною, але дарма — тепер простий працівник став багатієм

Чоловік влаштувався працювати садівником до колекціонера старожитностей і викопав у саду статуетку, яку роботодавець визнав дрібничкою. Колекціонер подарував її працівнику, але дуже сильно помилився, адже багато років потому той вирішив продати її, і з'ясувалося, що це справжній витвір мистецтва, створений ще до нашої ери, інформує Ukr.Media.

Чоловік, який побажав залишитися анонімним, на початку 80-их влаштувався працювати садівником до колекціонера витворів мистецтва Стенлі Сігера, що жив у будинку 16 століття Саттон-Плейс у графстві Суррей, Великобританія. До Сігера у цьому маєтку жив американський нафтовий магнат Джин Пол Гетті, також відомий своїм захопленням цінними старожитностями. Однак, як би там не було, тривалий час ділянка приховувала від двох захоплених колекціонерів справжній скарб.

Пропрацювавши кілька років на Сігера і підтримуючи його сад у порядку, у 1984 році садівник вирішив розпушити ділянку землі і, тицьнувши у неї лопатою, виявив щось тверде. Чоловік розширив ямку руками і обережно, як справжній археолог, витягнув на поверхню бюст чоловіка у капюшоні з левової шкури. Будучи порядним громадянином, садівник відніс свою знахідку господареві ділянки.

Стенлі Сігер оглянув річ і вирішив, що вона є дрібничкою. Він повернув її садівникові, сказавши, що це подарунок йому за гарну роботу. Чоловік відніс статуетку до себе додому і забув про неї на довгі роки. Але у 2020-му році, вже вийшовши на пенсію і вирішивши позбутися зайвих речей, колишній садівник натрапив на бюст. Разом з іншими штучками, які, на його думку, могли мати хоч якусь цінність, він відніс його до аукціонного будинку Adam Partridge.

Оцінювачі повторили помилку Стенлі Сігера і не надали бюсту особливого значення. Визначивши, що він зроблений з мармуру, вони віднесли його до 18-19 століть — за мірками мисливців за старовиною, це досить новий виріб. Садівнику назвали суму у тисячу фунтів. І така ціна його цілком влаштувала, адже він вважав, що отримає набагато менше.

Аукціоністи прийшли до висновку, що перед ними бюст Геракла і виставили його на торги як такий. Але за цим почалися дзвінки від бувалих колекціонерів, які дали працівникам Adam Partridge зрозуміти — вони помилилися, і дуже серйозно. З'ясувалося, що фігурка зображує не Геракла, а Олександра Македонського, і вона набагато старша — її зробили у першому столітті до нашої ери.

Провівши більш серйозне дослідження і переоцінку, аукціоністи назвали нову суму — 320 тисяч фунтів, а, з урахуванням гонорару аукціонного будинку, кінцева ціна зросла за 385 тисяч фунтів — стільки і заплатив за неї покупець, який також побажав не називати своє ім'я.

"Він (колишній садівник) був задоволений і нашою первісною оцінкою, тож ви можете собі уявити його реакцію на підсумкову суму. Ми теж у захваті від результату торгів, для нас це рекордний продаж", — розповіла Софі Харрел з Adam Partridge.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *