Сім’я з доходом 600 дол. в Україні живе так само, як сім’я в США з доходом 2000 дол

За період з середини 2015 року до середини 2016 року українці збідніли на 19%, йдеться в доповіді Global Wealth Report, підготовленій Credit Suisse. Згідно цього ж Україна є найбіднішою країною Європи. Ho на скільки бідні справді українці і хто ці люди, які продовжують купувати автомобілі (було продано 6073 нових легкових автомобілів, що на 8% вище жовтня 2015) і нерухомість (приріст за січень-жовтень на 13,7% до такого ж періоду минулого року). Для кого будуються нові торгові центри? Для довідки скажу, що житловий фонд України складає близько 10,1 мільйонів домоволодінь. Адже є в активах українців ще земля, автомобілі (сукупна вартість всіх особистих легковиків в Україні дорівнює щонайменше 9 млрд. дол), фінансові активи (в т. ч. і в горезвісних офшорах). Тільки правильна робота з офшорами могла б наполовину наповнити наш бюджет, передає Ukr.Media.

Позитивною стороною низьких офіційних зарплат є низький рівень цін та послуг у порівнянні з розвиненими країнами. В результаті ми маємо, що сім'я, яка має дохід в 600 дол в Україні живе також, як і сім'я, яка має дохід в США на рівні 2000 дол. Якщо взяти рівень цін у різних країнах (Price level ratio of PPP conversion factor (GDP) to market exchange rate ) на сайті Світового Банку, то можна побачити, що зараз американським 2000$ відповідають в Україні 600 $. Іншими словами, середні в Україні ціни на товари та послуги практично втричі нижче, ніж в США чи Франції. Крім того, ніхто не може точно вирахувати рівень тіньової економіки в країні. A це: 170 млрд грн зарплат у "конвертах", 100 млрд — доходи власників активів, 35 млрд — неофіційні платежі, 45 млрд грн — основні засоби, матеріальні ресурси і послуги тіньового сектора.

Подвійність ситуації з оцінкою економічного потенціалу України дозволяє по-різному оцінювати наші перспективи: якщо влада наважиться на реальні економічні реформи (причому не за рахунок малого бізнесу і бюджетників, а перенесуть акцент на великий бізнес), суспільство сприйме це як позитивний сигнал – і в економічному, і в політичному контексті. Ось тоді можна буде давати обережно-оптимістичні оцінки і динаміці економічного розвитку і збереженню політичної стабільності.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *