Одеський художній музей поновив роботу після ракетного удару РФ

Одеський художній музей поновив роботу після ракетного удару РФ Фото 15.12.2023 17:33 Укрінформ Одеський національний художній музей відкрив свої двері для відвідувачів вперше з моменту влучання російської ракети у двір закладу 5 листопада.

На відкритті музею сьогодні побував кореспондент Укрінформу.

«Останній місяць був дуже важким, адже в залах музею не було відвідувачів. На сьогодні 3 з 5 виставкових проєктів, які були присутні під час влучання, відновлені. Це виставки Марґіт та Романа Сельських «Сонце Заходу, Володимира Семківа «Радість» та Бориса Айзенберга «Квіти за відвалами». Ці виставки займають перший поверх», – розповіла очільниця музею Катерина Кулай.

Окрім цього, в музеї працюватиме крамничка з сувенірами, де, зокрема, можна придбати мерч. Вже за тиждень в музеї запрацює новий проєкт, він буде представлений на другому поверсі. Водночас у січні музейники запланували ще два відкриття.

Кулай також розказала, що будівля музею зазнала значних пошкоджень. Сума збитків сягає майже 10 млн грн. Наразі в установі провели першочергові роботи з відновлення: закрили вікна сендвіч-панелями, провели певні дії з укріплення стелі та покрівлі.

«З адмінкорпусом ситуація складніша. Це найболючіша точка музею. Ми розглядали варіанти від реставрації до тимчасового невтручання, щоб зараз не витрачати на це кошти. Але стало зрозумілим, що якщо не провести стабілізаційні роботи, будівля зруйнується протягом року навіть без російських ракет. Першочергово тут треба перекрити покрівлю», – зазначила Кулай.

Підтримку у відновленні роботи музею надали Міжнародні організації та фонд ЮНЕСКО.

В Одесі відкрився Одеський художній музей, який постраждав після прильоту ракети / Фото: Ніна Ляшонок. Укрінформ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *