У Відні відкрили виставку про Маріуполь та Гданськ як міста свободи та самопожертви

У Відні відкрили виставку про Маріуполь та Гданськ як міста свободи та самопожертви Фото 07.12.2023 18:34 Укрінформ У Відні відкрилася виставка "Маріуполь-Гданськ: міста-побратими, історії-побратими", яка розповідає дві схожі історії двох міст у різному часовому проміжку – обидва відомі як синонім свободи та самопожертви завдяки мужності, виявленій їхніми захисниками.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"У двох міст – Маріуполя та Гданська спільні історії. І не тільки тому, що вони є містами-побратимами або мають топографічну схожість. Ці міста демонстрували сильний героїчний дух. Перебуваючи в оточенні, у надзвичайно складних умовах вони тримали оборону, щоб решта захисників зайняли кращі позиції", – розповіла про ідею виставки її кураторка Яна Гринів.

Вона додала, що як під час Другої світової війни, так і зараз Україна, за підтримки Польщі, відстоює цінності демократичного світу. "З перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну Польща відіграє величезну роль у підтримці України. Це історії, які не можна забувати. І ми маємо зробити все можливе, щоб подібні історії не повторювалися, разом виступаючи проти агресора", – заявила Гринів.

За її словами, виставка показує процвітаючі міста та міста, зруйновані війною. "Вона розповідає історії звичайних людей, життя яких було зруйновано та які знайшли внутрішню силу, щоб повстати. Зосереджуючись на людському аспекті, виставка містить реальні історії людей, які твердо протистоять вбивчій військовій силі. Це демонструє силу та важливість солідарності та співпраці між людьми, між містами та між країнами перед обличчям життєвих викликів", – додала мисткиня.

У Відні відкрилася виставка про Маріуполь та Гданськ як міста свободи та самопожертви / Фото: Мар´яна Косован

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *