Допомога Україні та Тайваню — у Китаї розкритикували на закон США

Фото: Taiwan Presidential Office | Армія Тайваню

За словами представника посольства КНР Лю Пен’юя, дехто у США має терміново підкоригувати свої слова і дії щодо тайванського питання і дотримуватися трьох спільних китайсько-американських комюніке.

Related video

Посольство Китаю в США заявило, що законопроєкт, ухвалений напередодні Сенатом зі співвідношенням голосів 79 до 18, порушує чинні угоди між двома країнами та “надсилає хибний сигнал сепаратистам, які виступають за незалежність Тайваню”. Про це пише Newsweek.

Представник посольства КНР Лю Пен’юй висловив невдоволення законопроєктом. Він заявив, що “тайванське питання — це внутрішня справа китайців”.

“Деякі люди в США мають терміново підкоригувати свої слова і дії щодо тайванського питання і повернутися на правильний шлях дотримання принципу єдиного Китаю і трьох спільних китайсько-американських комюніке”, — додав він.

Журналісти пояснили, що США десятиліттями дотримуються “принципу єдиного Китаю”, відповідно до якого визнають (але не обов’язково погоджуються) з твердженням Пекіна про те, що він представляє Тайвань, так само як і решту Китаю.

Три комюніке, на які послався Лю, були заявами, зробленими США і Китаєм на тлі нормалізації відносин у 1970-х і на початку 1980-х років. У третьому комюніке США заявили, що мають намір зрештою скоротити продажі зброї Тайваню, але не уточнили термінів.

Водночас Вашингтон має намір надати самоврядному острову оборонну зброю відповідно до Закону про відносини з Тайванем від 1979 року.

“Тайвань глибоко вдячний Конгресу США за ухвалення Закону про додаткові асигнування, який забезпечить критичну підтримку оборонного потенціалу Тайваню”, — написало де-факто посольство Тайваню в США в соцмережі X.

У Міноборони Тайваню минулої неділі, 21 квітня, заявили, що приблизно 1,9 млрд доларів із восьми, виділених Тайваню, підуть на військову техніку і навчання. Ще 2 млрд доларів призначені для “іноземного військового фінансування” Тайваню і низки інших країн в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Нагадаємо, що 12 квітня ЗМІ повідомляли про замороження американських компаній у Китаї через постачання зброї Тайваню.

Також повідомлялося, що Тайвань спиратиметься на український досвід у разі вторгнення Китаю.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *