Санкції проти РФ — продажі російських нафти і газу збільшаться у 2 рази — Reuters

Фото: Getty Images | Прогнозоване зростання доходів від продажу нафти і газу в РФ у квітні перевищує очікуване зростання на весь 2024 рік

За даними агентства, дефіцит російського бюджету за перші три місяці поточного року скоротився до 607 мільярдів рублів, що становить 0,3% від ВВП, в основному завдяки збільшенню доходів від продажу енергоресурсів.

Related video

Виручка Росії від продажу нафти і газу у квітні збільшиться практично вдвічі порівняно з минулим роком і сягне 14 мільярдів доларів. Про це пише агентство Reuters, посилаючись на власні підрахунки.

“Війна в Україні змусила Захід запровадити численні санкції, спрямовані на обмеження російських нафтогазових доходів, які становлять близько третини федерального бюджету країни”, — зазначає видання.

Санкції західних країн включають обмеження на закупівлі російської нафти, фінансові операції та судна, а також встановлення максимальної ціни на нафту в 60 доларів за барель. Попри це, прогнозоване зростання доходів від продажу нафти і газу у квітні перевищує очікуване зростання на весь 2024 рік, становлячи понад 30%.

За даними видання, очікувана виручка Росії від продажу нафти і газу у квітні становитиме 1,292 трильйона рублів (14 мільярдів доларів), що істотно вище від показника в 648 мільярдів рублів за квітень 2023 року та трохи нижче за 1,308 трильйона рублів за минулий місяць.

Журналісти зазначають, що доходи від нафти і газу відіграють ключову роль в економіці Росії, яка базується на сировинних ресурсах, і у фінансуванні військової операції в Україні. Дефіцит російського бюджету за перші три місяці поточного року скоротився до 607 мільярдів рублів, що становить 0,3% від валового внутрішнього продукту (ВВП), в основному завдяки збільшенню доходів від продажу енергоресурсів.

“Загалом на 2024 рік уряд заклав до бюджету 11,5 трильйона рублів доходів від продажу нафти і газу, що на 30% більше, ніж 2023 року, і компенсує 24%-ве зниження того року через зниження цін на нафту та експорту газу, що постраждав від санкцій”, — резюмує видання.

Нагадаємо, наприкінці лютого стало відомо, що найбільший виробник РФ залишився без заробітку через санкції. За інформацією журналістів, у 2023 році прибуток найбільшої алмазодобувної компанії у світі “Алроса” знизився до 925 мільйонів доларів.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *