Блокування кордону – словацькі перевізники заблокують рух вантажівок з України

Фото: Getty Images | Словацькі перевізники блокуватимуть рух вантажівок з України

За інформацією митників, словацькі перевізники розпочнуть свою акцію на пукнті пропуску “Вишнє Німецьке – Ужгород” з 15 години.

Related video

Перевізники Словаччини у понеділок, 15 грудня, заблокують рух вантажівок, які їдуть з України. Про це повідомляють у Закарпатській митниці.

За інформацією митників, акція перевізників запланована перед пунктом пропуску “Вишнє Німецьке – Ужгород”. Блокувати рух транспорту на виїзд з України розпочнуть з 15:00.

Зазначається, що вантажні транспортні засоби, які рухаються на в’їзд в Україну, зможуть перетинати кордон безперешкодно. Також вільно перетинати кордон зможуть пасажирські транспортні засоби.

Митники закликають перевізників врахувати ситуацію та для перетину обирати пункт пропуску “Чоп – Захонь” на кордоні з Угорщиною, або “Дякове – Халмеу” — на кордоні з Румунією.

Важливо Блокада кордону: євродепутати звернулися із заявою до президента Польщі

Ситуація у чергах на вантажному напрямку перед пунктами пропуску:

“Ужгород — Вишнє Німецьке”

  • виїзд — 5 (е-черга — 1349 т/з);
  • в’їзд — 650.

За добу через пункт пропуску в’їхала 261 вантажівка, а виїхало — 159.

“Чоп (Тиса) – Захонь”:

  • виїзд — 38 (е-черга — 3184 т/з);
  • в’їзд — 760.

За добу через пункт пропуску в’їхало 385 вантажівок, а виїхало — 219.

“Дякове – Халмеу”:

  • виїзд — 30 (е-черга — 888 т/з);
  • в’їзд — 160.

За добу через пункт пропуску в’їхав 161 вантажний автомобіль, а виїхало — 95.

Варто зазначити, у Союзі автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) повідомляють, що у такий спосіб вони приєднуються до протестів, організованих з 6 листопада у Польщі та з 11 грудня в Угорщині.

Страйк словацьких перевізників: що відомо

Перевізники Словаччини оголосили про приєднання до страйку своїх польських колег ще 13 листопада. Вже 27 листопада вони провели першу акцію протесту КПП “Вишнє Німецьке – Ужгород”.

Однією з вимог страйкарів є скасування для українських перевізників “транспортного безвізу”. 5 грудня перевізники Словаччини оголосили готовність повністю перекрити рух на пункті пропуску “Вишнє Німецьке – Ужгород”.

Польська влада підтримує вимоги своїх перевізників, які першими 6 листопада розпочали акцію протесту на українському кордоні. За словами польського прем’єр-міністра, він пообіцяв страйкарям повернення дозволів для українських перевізників.

Тим часом у Єврокомісії кажуть, що відстоюватимуть “транспортний безвіз” та не підтримують вимог страйкарів.

Нагадаємо, з 11 грудня до протестів доєднаються перевізники Угорщини. Поки що не відомо, у якому форматі проходитиме їхня акція, однак вони повідомляли у своїй заяві, що діятимуть “подібно до того, як це робили польські та словацькі водії вантажівок останніми тижнями”.

Також 9 грудня депутати Європарламенту звернулися до польського президента, аби той вжив заходів щодо блокування руху до пунктів пропуску перевізниками Польщі на українсько-польському кордоні.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *