Школярі можуть безкоштовно отримати ноутбуки для навчання — що відомо

Фото: Суспiльне | Українцям розповіли, хто зі школярів може отримати ноутбук для навчання (ілюстративне зображення)

За даними організації ЮНІСЕФ, уже було вручено щонайменше 29 тисяч девайсів. Насамперед програма зачіпає найуразливіших громадян.

Related video

Українські школярі можуть безкоштовно отримати ноутбуки, які потрібно буде використовувати для навчання. Фокус розібрався, хто може розраховувати на техніку.

У Міністерстві освіти і науки зазначили, що через активні бойові дії півтора мільйона дітей було переведено на дистанційне навчання в навчальному році 2022/2023.

Водночас близько 516 тисяч школярів із найвразливіших категорій і 82 тисячі вчителів потребують ноутбуків або планшетів для доступу до навчання.

Важливо Відновлення України: Словенія готова виділити гранти до 5 млн євро

“Наразі багато дітей залишаються не лише без доступу до якісної освіти, а й без можливості дізнатися нову та цікаву інформацію або просто поспілкуватися з друзями. Девайси для дитини — це не лише про під’єднання до уроків”, — ідеться в повідомленні.

У зв’язку з цим Міносвіти з організацією ЮНІСЕФ реалізували спеціальну програму, яка дає змогу дітям отримати техніку.

Згідно з опублікованими в мережі даними, ЮНІСЕФ передав уже майже 29 тисяч ноутбуків, щоб в українських дітей була можливість навчатися. Обладнання закуповують за підтримки Європейського Союзу, урядів Кореї та Японії, а також національних комітетів ЮНІСЕФ.

Пристрої для тимчасового користування отримають діти переселенці, діти з інвалідністю, а також діти з малозабезпечених родин або позбавлені батьківського піклування.

Як зазначали в МОН, у пріоритеті ті області, в яких через війну не завжди є можливість вийти на очне навчання, а саме: Чернігівська, Сумська, Луганська, Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Миколаївська та Одеська.

Ноутбуки для школярів: як отримати девайс

У Міністерстві освіти і науки заявили, що батькам необхідно подати спеціальну заяву до навчального закладу, у якому проходить навчання дитина.

Важливо перебувати на зв’язку з адміністрацією, адже саме там вирішують, хто саме отримає девайси після того, як вони надійдуть до школи. При цьому в МОН не можуть вирішувати, хто саме стане власником техніки.

Нагадаємо, 24 листопада повідомлялося, що виплати для переселенців планують змінити. У Раді зареєстрували законопроєкт №9653, який передбачає перелік підстав для відмови у виплаті допомоги переселенцям.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *