Сфера культури України значною мірою фінансується за рахунок донорів – Карандєєв

Сфера культури України значною мірою фінансується за рахунок донорів – Карандєєв Ексклюзив 01.01.2024 12:58 Укрінформ Сфера культури України нині значною мірою фінансується за рахунок донорів.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

"Ми маємо чесно казати, ми живемо зараз за рахунок донорів. І уряд, і Президент України неодноразово казали, що макрофінансова допомога є сьогодні визначальною для стійкості України. Весь гуманітарний комплекс, в тому числі сфера культури, сьогодні значною мірою фінансується за рахунок донорів. І ми розуміємо, що без такої підтримки світової спільноти ми не витягнемо", – зазначив Карандєєв.

Він наголосив, що культурна спадщина України є частиною світової спадщини, і нехтувати нашими проблемами – це означає нехтувати культурою світу.

"Слава Богу, є люди, які приймають рішення в міжнародному співтоваристві, в країнах, які є нашими партнерами, союзниками – є розуміння культури як важливого чинника опору державі-агресору. До речі, я вам хочу сказати, що це великий виклик, взагалі розуміння того, що культура важлива як складова опору, як складова боротьби з агресором, як складова формування нашої внутрішньої сили, внутрішньої нашої національної ідентичності, як складової духовного опору. Без цього ми не можемо розраховувати на належну мотивацію людей на фронті, на мотивацію, в мирні часи", – зазначив Карандєєв.

Як повідомляв Укрінформ, Україну вперше обрали до складу Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Культура Благодійність МКІП Ростислав Карандєєв

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *