У Києві та Вашингтоні презентували книжку про заступника Бандери, який рятував євреїв

У Києві та Вашингтоні презентували книжку про заступника Бандери, який рятував євреїв Фото 11.06.2024 19:22 Укрінформ У Києві та Вашингтоні відбулася презентація першої цілісної біографії заступника Степана Бандери, Праведника народів світу Івана Вовчука.

Про це повідомляє Укрінформ.

Автором книги «Національний трибун. Життя та ідеї Івана Вовчука» є Олег Проценко, автор та упорядник низки антологій політичної думки.

«До цього часу в Україні дуже мало знали про Вовчука при тому, що він був однією з найвпливовіших осіб у середовищі українських націоналістів та серед української діаспори, і навіть мав вплив на американський Конгрес. Не те, що Вовчук не був знаний – в Нікополі та Полтаві є вулиці, названі його ім’ям, а в будь-якій книжечці, де згадується УПА, він проходить через кому – третій віцепрезидент УГВР, член проводу ОУН в еміграції, але цілісної біографії його до тепер не існувало. Спогадів не залишив, тому довелося скласти його шлях від села Очеретувате, через Нікополь, Мюнхен і аж до Нью-Йорка і Пітсбурга, де він жив в еміграції», – розповів в коментарі Укрінформу Олег Проценко.

Автор наголошує, що це книга-протиотрута проти імперських, радянських та російських міфів – постать Вовчука розбиває міф про українських націоналістів-антисемітів, оскільки він отримав найвищу нагороду Держави Ізраїль: Меморіальний комплекс історії Голокосту «Яд Вашем» посмертно визнав Вовчука «Праведником народів світу» за порятунок євреїв від смерті. Також, на думку Проценка, книга розвінчує міф про те, що українських націоналістів нібито не було на Сході України.

У Києві та Вашингтоні презентували книжку про заступника Бандери, який рятував євреїв / Фото: Ян Доброносов

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *