Підозрюють у зв’язках із розвідкою РФ: у Данії затримали росіянку-активістку

Фото: Danmarks Radio | Затримана росіянка (у центрі), співпрацювала з розвідкою РФ

Справа пов’язана з “грошовими потоками з російських держфондів”. Росіянці висунуто кримінальні обвинувачення.

Related video

На данському острові Зеландія було заарештовано росіянку, якій висунули звинувачення в тому, що вона дозволила іноземній розвідці працювати в Данії. Про це пише Danmarks Radio.

Служба поліцейської розвідки (PET) повідомляє, що справа пов’язана з публікацією в низці європейських ЗМІ про російський держфонд.

Кілька днів тому в місцевих ЗМІ було опубліковано розслідування про діяльність російського “Фонду підтримки та захисту прав співвітчизників, які проживають за кордоном”.

Як стверджували його автори з посиланням на дані європейських спецслужб, на гроші фонду, пов’язаного з російськими силовиками, ведеться пропагандистська кампанія, мета якої — створення історій про дискримінацію російськомовних у Європі.

Посол Росії в Данії Володимир Барбін уже назвав затримання росіянки “нахабною і безпардонною провокацією данських спецслужб” і заявив, що вимагатиме негайного звільнення затриманої.

Утім, данські журналісти зазначають, що росіянку і так відпустять, попередньо допитавши.

Затримана була відома в російськомовній громаді Данії Фото: Danmarks Radio

За інформацією DR, ця жінка протягом кількох років отримувала гроші з російського державного фонду, в якому офіцери розвідки обіймають центральні посади. Йдеться про московський Правфонд, документи якого данські журналісти отримали від іноземної західної розвідки. Як випливає з внутрішніх документів, з 2017 року юридична консультація затриманої росіянки отримала від Правфонду загалом щонайменше 338 000 данських крон.

“Зазначеній особі пред’явлено звинувачення в порушенні статті 108 Кримінального кодексу, яка, серед іншого, стосується надання можливості іноземній розвідці діяти в Данії, зокрема й співробітництво у здійсненні діяльності з надання впливу”, — повідомляє PET.

Затримана, як повідомляється, є центральною фігурою російської громади Данії. Крім іншого, вона консультує російськомовних у Зеландії й організовує масові заходи, зокрема ходу “Безсмертного полку”.

Кілька європейських спецслужб, як зазначають у DR, повідомили, що консультаційні центри насправді є частиною російської пропагандистської кампанії, метою якої є створення історій про дискримінацію російськомовних громадян за кордоном.

Кінцева мета, на думку естонської розвідки, — створити “виправдання для прямого втручання у внутрішні справи інших країн”.

Фінська розвідувальна служба SUPO також заявила, що “Правфонд” прагне “сприяти досягненню цілей російського впливу”, серед іншого пропонуючи юридичну допомогу росіянам за кордоном.

Нагадаємо, наприкінці травня російське рибальське судно не пустили в порти Нідерландів, підозрюючи, що команда займається шпигунством.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *