Вишеградська група проводить зустріч у Празі — основні теми — фото

Фото: Getty Images | Лідери V4 особливу увагу на саміті приділяють питанню війни в Україні та нарощуванню їй допомоги

На думку журналістів, ключовими темами саміту V4 стали російсько-українська війна і міграційна криза.

Related video

У середу, 22 листопада, у Празькому Граді (Чехія) проходить зустріч президентів Вишеградської групи (V4). Про це повідомляє профільний акаунт організації в соцмережі Х (Twitter).

Основна тема на саміті глав держав Чехії, Польщі, Угорщини та Словаччини — це повномасштабна військова агресія Росії проти України, її наслідки та збільшення допомоги Україні від союзників.

Іншими темами для обговорення лідерів цих країн стали боротьба з нелегальною міграцією, ситуація на Близькому Сході та розширення Євросоюзу.

Крім того, на ранкових переговорах лідери Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини планували розглянути питання фінансової підтримки модернізації своїх економік, пише Expats.cz.

Важливо ЄС підготував план надання Україні безпекових гарантій, — Bloomberg

В адміністрації чеського президента, який став організатором цього саміту, напередодні заявили, що на зустрічі “четвірки” також порушать питання розвитку проєктів, що фінансуються з Вишеградського фонду, транскордонних та інфраструктурних проєктів, транспортного сполучення між країнами.

Вишеградська група — що відомо

Чехія, Словаччина, Угорщина і Польща — країни, які традиційно належать до Східної Європи. Їх пов’язує не тільки географічна близькість, а й спільна історія.

Вишеградська група, або Вишеградська четвірка (скорочено V4) була заснована 15 лютого 1991 року в місті Вишеград в Угорщині. Місце це обрали не випадково — саме там 1335 року угорський король Карл I Роберт, чеський Ян Люксембурзький і польський Казимир III Великий уклали договір про тісну співпрацю в політичних і торговельних питаннях і про вічну дружбу. Майже сім століть потому, 1991 року, у Вишеграді зустрілися президент Чехословаччини Вацлав Гавел, прем’єр-міністр Угорщини Йожеф Анталл і президент Польщі Лех Валенса, щоб скріпити свої відносини в новому союзі.

На перших етапах завданням співпраці “трійки”, а з 1993 року — після поділу Чехословаччини — “четвірки” стала взаємна підтримка у спільних зусиллях щодо інтеграції в євроатлантичні структури.

Після приєднання всіх чотирьох країн до Європейського Союзу 1 травня 2004 року зовнішньополітична діяльність Вишеградської четвірки ще більше зросла. Група зосередила увагу на сприянні співпраці та стабільності в ширшому регіоні Центральної Європи.

Важливо Європарламент погодився відкрити офіс у Києві на прохання України, – Euractiv

Нагадаємо, Фокус писав, що Євросоюз підготував проєкт рішення про надання Україні гарантій безпеки. Зокрема, йдеться про підготовку українських військових і допомогу в реалізації реформ для вступу в ЄС.

Раніше Фокус повідомляв, що Чехія хоче, щоб дипломати РФ отримували візи та дозволи на проживання, які уможливлюють подорожі тільки в межах країни перебування, а не рештою Шенгенської зони.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *