Убивство маленької українки в Німеччині: кого підозрює поліція і як триває розслідування

Фото: Bild | Поліція опитує жителів Дебельна

Тіло 9-річної Валерії знайшли в лісі біля Дебельна 11 червня. Вона зникла ще 3 червня, але поліція розпочала пошуки тільки через п’ять днів.

Related video

Дев’ятирічну Валерію знайшли в лісі біля Дебельна в Саксонії тільки 11 червня. Слідчі поки не повідомляють, кого підозрюють у вбивстві, але журналісти BILD з’ясували, що поліція опитує друзів сім’ї, і вони зосередили увагу на двох чоловіках із кола спілкування матері дівчинки.

“Розслідування зосереджене на колі спілкування сім’ї”, — підтверджує Інгрід Бургхарт, старша прокурорка Хемніца (Саксонія). Слідчі працюють у містечку Дебельн уже кілька днів.

Журналісти з’ясували, що поліція зараз зосередилася на тому, щоб зрозуміти, з ким спілкувалася Валерія перед тим, як зникнути 3 червня дорогою до школи.

Поліція на місці вбивства Валерії Фото: Süddeutsche Zeitung

Перший, кого б хотіла допитати поліція — колишній хлопець Надії, матері дівчинки. Такий собі Андрій, громадянин Молдови, як повідомляється, перебуває в Чехії. Тож німецька поліція підключила колег із Праги, але їм поки що не вдалося його вистежити.

За інформацією BILD з оточення сім’ї, Андрій зв’язався з Надією через месенджер близько 9:40 ранку в день зникнення Валерії та попросив швидкого зворотного зв’язку. Коли днем пізніше репортер BILD зустрівся з Надею Г., вона сказала: “Нещодавно тут були труднощі…” і не захотіла пояснювати детальніше, що це означає в конкретних термінах.

Як стало відомо BILD, Андрія нібито зняла камера спостереження сусіднього будинку в день імовірного викрадення. Крім того, його мобільний телефон, як повідомляється, був під’єднаний до вишки мобільного зв’язку в Дебельне.

На запитання BILD поліція не прокоментувала ситуацію з цією людиною; прессекретарка поліції Яна Ульбріхт послалася тільки на “розслідування, що триває”.

Другий розшукуваний — такий собі Геннадій Л. — українець, йому близько 50 років, він зовсім недавно жив по сусідству з матір’ю Валерії. Як стало відомо BILD, вона лише нещодавно повідомила про переслідування набагато старшого чоловіка.

Повідомляється, що Геннадій хотів зустрічатися з Надією, а коли вона його відкинула, він почав її переслідувати і погрожувати. Коли поліція з’явилася до нього додому — Геннадія там не виявилося.

У поліції також не коментують ситуацію з Геннадієм Л., посилаючись на розслідування, що триває. Неясно, чи має він якийсь стосунок до цієї справи і чи хоче поліція заслухати його як свідка. Через деякий час Геннадій сам вийшов на зв’язок із журналістами BILD і повідомив, що на початку червня, коли зникла Валерія, перебував у Стамбулі у стоматолога.

Геннадій на момент зникнення Валерії був у Стамбулі Фото: Bild

Він надав фото паспорта і рахунок із клініки, що підтверджує його слова. Він сказав, що вже спілкувався з німецькою поліцією. І підтвердив, що в нього були короткі стосунки з матір’ю дівчинки.

Що відомо про смерть Валерії

Дівчинка зникла 3 червня. Востаннє її бачили, коли вона йшла до школи. Але на заняттях вона так і не з’явилася. Школа не поінформувала матір про її відсутність. У результаті зникнення Валерії помітили тільки вдень, коли вона не повернулася додому. Мати спочатку шукала доньку сама, а потім увечері того ж дня повідомила про її зникнення в поліцію.

Загибла Валерія Фото: Bild

Тіло виявили на стежці в глибині лісу. Це лісовий масив між Гермсдорфом і Малічем, на південь від Дебельна. За даними прокуратури, місце, де було виявлено тіло, також є місцем злочину. Ознак сексуального насильства не було.

Валерія, її трирічна сестра Вікторія та їхня мати Надія переїхали до Німеччини 2022 року, рятуючись від повномасштабного вторгнення ЗС РФ. Їхні батьки в розлученні. Батько дівчаток — Роман, наразі перебуває на фронті.

Нагадаємо, раніше Фокус писав про те, що свідок чув крики з лісу в день зникнення Валерії, але повідомив про них у поліцію тільки 5 червня. Поліція відреагувала через кілька днів, вважаючи свідчення “розпливчастими”.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *