Чорнобильська зона відчуження — у заповіднику помітили шакала — фото

Фото: Pixabay | Ілюстративне фото

Спочатку у зоні відчуження помітили сліди шакала, а згодом і його самого. Наразі незрозуміло, чи залишиться цей вид та як поводитиметься з іншими тваринами.

Related video

В околицях колишнього села Луб’янка помітили новий для Полісся вид великих хижих ссавців. Деталями 8 квітня поділилась пресслужба Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

У заповіднику пояснили, що йдеться про шакала звичайного або золотистого.

“Це тварина із сімейства псових, представник роду вовків. Він і схожий на вовка, проте голова не така лобаста, морда вужча, більш загострена, та й розміри менші”, — повідомила пресслужба.

Ілюстративне фото — шакал звичайний або золотистий Фото: Facebook/Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Шакали — падальники. Вони активно адаптуються до антропогенного ландшафту, тож на початку XXI століття ссавцям вдалося розширити свій ареал.

“І, як бачимо, аж до зони відчуження”, — підкреслили у Чорнобильському заповіднику.

У більшості народів шакал асоціюється з боягузтвом, нахабністю, злодійкуватістю та навіть підлістю. Проте для природи — це ще один вид тварин, що має право на життя, тим паче, якщо його активно виборює.

Фото слідів шакала у Чорнобильському заповіднику Фото: Facebook/Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

“Інша справа, як з часом поведеться популяція цього хижака (якщо він зуміє закріпитись і розмножитись на заповідній території)? Кому стане конкурентом чи загрозою?”, — замислились у заповіднику.

Пресслужба проінформувала, що сліди шакала помічали й раніше. Його лапа — компактна та майже не має проміжків між подушечками. Однак нещодавно у заповіднику спостерігали й самого хижака.

Фото слідів шакала у Чорнобильському заповіднику Фото: Facebook/Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

“Цей новий гість – тимчасовий чи вже назавжди? Поки невідомо”, — додали у Чорнобильському заповіднику.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про здичавіння корів у зоні відчуження. Генетично корови не відрізняються, але поводяться інакше.

Також у ЗМІ інформували, що останніми роками в Чорнобильській зоні значно зросла популяція вовків. На думку вчених, опромінені хижаки могли розвинути певні захисні мутації.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *