Фото: Скриншот | Гору Піп Іван уже кілька днів замітає хуртовина
Через снігові опади й обмежену видимість рятувальники рекомендують туристам утриматися від походів у гори.
Related video
В Україну прийшла справжня зима: на горі Піп Іван у Карпатах уже кілька днів вирує хуртовина. Фото засніженої гірської вершини опублікували на сторінці Чорногірського гірничо-пошуково-рятувального поста у Facebook у неділю, 12 листопада.
“Станом на 09:00 12.11.2023 на горі Піп Іван Чорногірський хмарно, північний вітер зі швидкістю 4-7 м/с., температура повітря -6°С”, — ідеться в повідомленні.
На горі Піп Іван у Карпатах уже кілька днів вирує хуртовина Фото: Facebook/Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост
Зазначимо, що сильна хуртовина триває кілька днів. У горах оголосили штормове попередження.
Через снігові опади й обмежену видимість рятувальники рекомендують туристам утриматися від походів у гори Фото: Facebook/Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост
Через снігові опади й обмежену видимість рятувальники рекомендують туристам утриматися від походів у гори.
Чорна гора (Піп-Іван Чорногірський, Чорногорець) — одна з найвищих вершин хребта Чорногора, третя за висотою вершина України, розташована на південно-східному кінці хребта на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Висота 2020,5 м.
Сильна хуртовина триває кілька днів. У горах оголосили штормове попередження. Фото: Facebook/Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост
Назву, за переказами, гора отримала за скелю на вершині, яка була схожа на попа в рясі. Зараз від скелі залишилися лише уламки. Насправді ж старішою назвою гори є Чорна гора, отримана нею після того, як легендарний Довбуш переміг на ній чорта, або Чорну біду. Назву ж Піп Іван гора отримала після описки під час складання карт.
На горі Піп Іван Чорногірський хмарно, дме північний вітер Фото: Facebook/Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост
Гора Піп Іван Чорногірський відома головним чином своєю обсерваторією “Білий слон”, що розташована на самій вершині. Обсерваторію почали будувати 1936-го року, залучивши до її будівництва переважно людей із навколишніх сіл. 29 липня 1938 року відбулося урочисте відкриття. Комплекс включав 43 приміщення. Складалася обсерваторія з п’ятиповерхового готелю, господарських прибудов і вежі з телескопом. Вежу увінчував 10-метровий мідний купол, що відкривався автоматично.
Нагадаємо, 8 жовтня на горі Піп Іван випав перший дрібний сніг. Станом на 9:00 08.10.2023 на горі Піп Іван Чорногірський був туман і дощ, а температура повітря опустилася до 1°С, пориви вітру були зафіксовані до 8 м/с.
Також ми писали про те, коли в Україну прийдуть морози та випаде сніг. Спрогнозувати сніг у листопаді складно, проте його не варто виключати, оскільки за статистичними кліматичними даними в цей час він не є чимось аномальним.
Источник: www.focus.ua