20 обшуків одночасно: «Київавтодор» і підрядників перевіряє поліція та прокуратура (фото)

Фото: Національна поліція | “Київавтодор” — у полі зору Нацполіції та Київської міської прокуратури

Згідно із заявою правоохоронців, ідеться про масштабну схему махінацій на тендерах. Зокрема, фігуранти підлаштовували перемогу “правильних” компаній, які потім завищували вартість послуг та матеріалів.

Related video

21 липня ГУ Нацполіції у місті Києві та Київська міська прокуратура провели низку обшуків в Комунальній корпорації “Київавтодор” та в чотирьох підпорядкованих їй підрозділах. Разом з обшуками у столиці аналогічні слідчі дії провели у підрядників на Київщині та Одещині. Про деталі слідчих дій ідеться у повідомленнях пресслужб столичної поліції та прокуратури.

У дописах відомств перелічено, в яких саме підпорядкованих підрозділах відбулись обшуки. Зокрема, називають комунальні підприємства — шляхово-експлуатаційні управління таких районів Києва: Подільського (начальник — Олег Хмарський), Печерського (начальник — Сергій Гудзенко), Солом’янського (начальник — Володимир Федчишин) та Шевченківського (начальник — Людмила Ободзінська).

На сайті КМДА також можна відшукати, хто очолює КК “Київавтодор”: генеральний директор — Олександр Федоренко — та троє його заступників.

Правоохоронці пояснили, що відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу — розтрата державного майна. Коли справа дійде до суду, то винуватці можуть отримати тюремне ув’язнення на термін від 3 до 5 років.

Також розповідається про суть махінацій, які, підозрюють, вчинялись за участі комунальних підприємств КМДА та підрядників.

Махінація ґрунтується на порушенні проведенні тендерів — тобто державних закупівель для проведення ремонтних робіт на дорогах Києва. При цьому ідеться як про капітальний ремонт, так і про ямковий. Тендери проводились так, щоб гарантувати перемогу афілійованим компаніям, пояснили в прокуратурі.

Після того, як “правильні” підрядники отримували контракти, починались оборудки на вартості наданих послуг та матеріалів. Підозрюють, що вартість штучно завищувалась, а різницю спільники клали собі в кишеню. Крім того, ремонт доріг не виконували або робили його частково, вказують правоохоронці.

Обшуки проводять відповідно до ухвали суду та провадження від 21.07.2023. При цьому обшуки проводять у Києві, на Київщині та Одещині в усіх причетних компаніях та на комунальних підприємствах, ідеться у повідомленні Київської міської прокуратури.

Правоохоронці опублікували кілька світлин з місця обшуків:

  • поличка з цілим набором найрізноманітніших печаток;

Обшук в "Київавтодор": різнокаліберні печатки

  • обшук у великій залі засідань;

Обшук в "Київавтодор": спілкування у залі для нарад

  • перевірка документації, зокрема, квитанцій та накладних;

Обшук в "Київавтодор": перевірка документації

  • візит на підприємство, яке відвантажувало гравій;

Обшук в "Київавтодор": перевірка підрядників

  • також виявили певну суму грошей готівкою — можна нарахувати близько 30-40 тис. грн (що це за кошти, правоохоронці не пояснили)

Общук в "Київавтодор": виявили майже 50 тис. грн готівкою

КК “Київавтодор” — комунальна корпорація, підпорядковується КМДА. Головне завдання корпорації, як вказано на її сайті, — це будівництво та ремонт доріг, укладання асфальту, облаштування освітлення доріг тощо. Головні принципи роботи: “якість, професійність, зручність для клієнтів, відповідальність та надійність”.

До складу “Київавтодору” входить 12 підпорядкованих КП ШЕУ. Наразі з перевірками завітали до третини з них.

Нагадуємо, 21 липня правоохоронці повідомили деталі справи ексміністра охорони здоров’я Максима Степанова. Згідно з даними розслідування, він “заробив” 450 млн грн на угодах з афілійованими компаніями в Естонії.

Крім того, у травні антикорупційники завітали до керівників “Укрзалізниці”: відбувся обшук у Євгена Лященка. Лященко особисто пояснив, що ідеться про справу одного з працівників компанії, який “заробляв” на тендерах.

Источник: www.focus.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *