Фото: УНІАН | Фото ілюстративне. У Мінреінтеграції вважають, що знадобляться роки для адаптації внутрішньо переміщених осіб.
За словами міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, на адаптацію людей у нових громадах можуть знадобитися роки, зокрема після війни.
Related video
Інтеграція внутрішньо переміщених осіб у нові громади може тривати роками. Про це заявила віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі телемарафону.
“Це питання на роки, після війни зокрема. Тому що люди все одно не зможуть інтегруватися повністю в громади… Ми розуміємо, що надання житла, повна інтеграція, зайнятість населення — це все буде продовжуватися й продовжуватися”, — заявила міністерка.
Як приклад Верещук назвала громадян, які стали вимушеними переселенцями у 2014 році. Наразі їх налічується до 1,5 млн осіб.
Чиновниця нагадала, що для забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб діє програма “Оселя”.
Нагадаємо, у листопаді міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій представила стратегію інтеграції переселенців до 2024 року. За словами Верещук, люди, які є внутрішніми переселенцями, чекають на увагу та підтримку держави. Вони хочуть знати, що Україна ними опікується.
“Ми знаємо про кожного та сподіваємося, що ті люди, які сьогодні є внутрішньо переміщеними особами, знають, що для них робить держава, а ще краще, коли вони знатимуть, що вона для них збирається зробити”, — сказала Верещук.
Міністерка заявила, що перед Мінреінтеграції поставлено сім цілей, серед яких: забезпечення житлом, освіта, працевлаштування, соціальний захист, медичне забезпечення, створення умов для інтеграції внутрішньо переміщених осіб у територіальних громадах, що їх приймають, доступ до документів.
Фокус розповідав наприкінці вересня, що віцепрем’єр-міністерка Верещук закликала росіян виїхати з півострова Крим до початку деокупації. Адже коли завалиться Кримський міст, зробити це буде складно.
Фокус писав 8 вересня, що віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук закликала офіційно запропонувати зміни в написанні назви держави-агресора та її керівників. Чиновниця зазначила, що назву РФ громадяни України давно пишуть із малої літери, і це потрібно формалізувати.
Источник: www.focus.ua